22.05.2019

Wycieczka klas I-III do Siedlec

W II semestrze w klasie I oraz III realizowany jest program edukacyjny Tesco Polska - „Od uprawy do potrawy”. Jednym z elementów programu są wycieczki edukacyjne do sklepów, w których każdy uczeń poznaje zasady zdrowego odżywiania. I  w takiej ekspedycji do sklepu Tesco w Siedlcach w dniu 27 marca,  uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły.
Na niezwykłą przygodę w formie gry terenowej, podczas której nie zabrakło: zagadek, kalamburów, ciekawostek o zdrowych produktach, poszukiwania „skarbów”,  zabrał dzieci pan Artur Jastrzębski- Pypowski, pracownik sklepu.  Ekspedycja zaczęła się od stoiska warzywnego. Tam dzieci mogły zobaczyć znane i mniej znane warzywa. Następnie udały się na dział owoców. Na mapie świata odszukały owoce, które znajdowały się na półkach. Uczestnicy mieli możliwość degustacji i odkrywania nowych smaków. Największą popularnością wśród małych smakoszy cieszyły się bakalie. Nasza ekspedycja odwiedziła również działy z: nabiałem, produktami zbożowymi, pieczywem oraz przyprawami. Zwiedzanie bardzo podobało się dzieciom. Na podsumowanie uczniowie wspólnie uzupełnili piramidę żywienia. Przygotowali również dla siebie zdrowy posiłek na bazie jogurtu naturalnego ze smacznymi dodatkami takimi jak: bakalie, świeże i suszone owoce. Na zakończenie wizyty w sklepie Tesco dzieci otrzymały: książeczki edukacyjne oraz boks edukacyjny dla szkoły.

W tym czasie uczniowie klasy II udali się do kina na film pt.: "Jak wytresować smoka?".  Następnie wszyscy razem miło i aktywnie spędzili czas w sali zabaw "Młynek".

img

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 3
  • 0