24.11.2012

Zdrowe marchewki zajadamy i dzięki temu na oszczędzanie w SKO siłę mamy

Oszczędzać należy nie tylko pieniądze, ale także zdrowie. Dzięki akcjom prozdrowotnym w Naszej szkole świadomość tego faktu jest coraz wyższa. Dzisiaj przedstawiamy Wam relację z Dnia Marchewki.

Marchewkowe pole


W czwartek 22 listopada w naszej wyrosły …marchewki. Pojawiły się wszędzie- na gazetkach w klasie i na korytarzu, w szkolnej stołówce. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że ogromna liczba „marchewek” miała też ręce i nogi oraz głowy…
Czy wszystko jasne? Tak, tak -  to były dzieci ubrane tego dnia w pomarańczowe stroje naśladujące kolor tego smacznego i zdrowego warzywa.
Organizując dzień marchewki Samorząd Uczniowski włączył się w akcję  promocji zdrowia. W wielu klasach nie tylko oglądano marchewki i opowiadano o nich, ale i podejmowano praktyczne działania. Klasa II c pod kierunkiem Pani Marioli Szymańskiej przygotowała tego dnia pyszną surówkę z marchewki , pan Bartek Chyś własnoręcznie obierał marchewki prosto z ogrodu przyniesione przez jedną z mam zerówkowiczów.
Jednak najważniejszym zadaniem dla wszystkich klas I -VI było zaprojektowanie etykiety na butelkę soku marchewkowego. Najdzielniej spisała się klasa II d, przygotowując aż kilka propozycji.  Projekty umieszczono na dużych, pięciolitrowych  butelkach. Etykiety zawierają wyczerpujące informacje o korzyściach płynących z  picia soku marchewkowego dla zdrowia i urody. Ekspozycję butelek można podziwiać na szkolnym korytarzu – wybór najciekawszej jest bardzo trudny. Podobnie bywa w sklepach… Czytając etykietę zwróćmy uwagę na datę przydatności do spożycia oraz brak konserwantów. Pamiętajmy –najzdrowsze są najświeższe. Warto dodać, że w marchewkowych kolorach prezentowali się wszyscy nasi SKO-wicze!