04.12.2012

Wystawa "Eksperymentuj" w Poznaniu

Witamy serdecznie na naszym blogu. Pogoda wskazuje na to, że wielkimi krokami zbliża się zima. My się jednak zimy nie boimy i  korzystając z zaproszenia banku PKO BP S.A. wyruszyliśmy na wystawę "Eksperymentuj" do Poznania.Towarzyszyli nam: opiekun SKO- pan Bartosz Chyś , panie Edyta Klóska- opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Joanna Konieczna- koordynator SKO w Oddziale I banku PKO BP S.A. w Buku . Organizatorami wystawy było Centrum Nauki Kopernik oraz  PKO BP S.A. Na początku poznaliśmy pracę dużego banku "od kuchni". Pani nawigator pokazała nam salę operacji bankowych, wytłumaczyła, jakie zadania są wykonywane na poszczególnych stanowiskach. Następnie udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie czekały na nas eksperymenty przygotowane przez instruktorów. Mieliśmy  okazję zetknąć się poprzez samodzielne działanie z wieloma zagadnieniami z zakresu fizyki, chemii oraz biologii. Dowiedzieliśmy się również, jak  sprawdza się autentyczność banknotów oraz jak maszynowo przelicza się pieniądze. Na zakończenie otrzymaliśmy drobne upominki od banku: słodycze i gadżety SKO. Nasze zadowolone miny świadczą o tym, że wyprawa była niezwykle ciekawa i stanowiła atrakcyjną formę zdobywania nowych doświadczeń .

 

wystawa

Doświadczenie z ziarenkami...

wystawa1

Rozplątywanie przedmiotów i układanie kostek wg wzoru wcale nie jest takie łatwe jakby to mogło się wydawać..

wystawa2

Udowodniliśmy, że jednak i z tym zadaniem można sobie poradzić...

wystawa12

Instruktor z Centrum Nauki Kopernik objaśnia nam kolejne doświadczenia...

wystawr

Prawdziwy czy fałszywy? Tego  mogliśmy  dowiedzieć się na wystawie...

wystawrr

Upominki od banku na pewno pozwolą lepiej gospodarować budżetem...

wystawws

Z uśmiechem na twarzy opuszczamy progi banku...

wystawshh

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli doznać mocy eksperymentowania z Centrum Nauki Kopernik i bankiem PKO BP S.A.


Serdecznie dziękujemy  I Oddziałowi Banku PKO BP S.A. w Buku za docenienie naszych działań podejmowanych w ramach SKO i zaproszenie nas do grona uczestników wystawy "Eksperymentuj".

Opiekunowie SKO: Bartosz Chyś, Justyna Gramała

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 0
  • 3