31.05.2012

Wiwat 3 maj, czyli obraz Jana Matejki "Konstytucja 3 maja" widziana oczami naszych uczniów

Witamy ponownie wszystkich blogowiczów i sympatyków działań podejmowanych przez Szkolną Kasę Oszczędności. Jak już wiemy maj upływa pod znakiem wielkich narodowych świąt. 1 maja obchodziliśmy święto pracy. Wiadomo, że praca pozwala uzyskać pieniądze na odkładanie w SKO, a oszczędności z kolei umożliwiają realizację Waszych marzeń. 2 maja z kolei był świętem flagi. Kolor biało-czerwony jest bliski wszystkim Nam- Polakóm. 3 maja, natomiast to święto upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja, z której możemy być dumni, gdyż jako pierwsza zagwarantowała Nam- obywatelom prawa. I właśnie te święta były inspiracją do wzięcia udziału SKO w konkursie organizowanym przez PKO BP. Uczniowie z klas: IIIc i IIa wraz z opiekunami panem

Bartoszem Chyś i panią Justyną Gramała przygotowali współczesną interpretację obrazu Jana Matejki

"Konstytucja 3 maja". Zdjęcie wykonano w sali ślubów Urzędu Miasta i Gminy Buk. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć przedstawiających interpretację obrazu.

 


DSC_0743.JPG

Marszałek Piłsudzki z flagą Polski, król Stanisław August Poniatowski, kibice, ksiądz Cieślak, dr. Siuda, baletnica, kibica, kosynier, matka-Polka to postacie pierwszoplanowe na Naszym obrazie...

 

 

DSC_0753.JPG

Chcemy godni twoich bohaterów być...-  tak brzmią słowa hymnu Naszej szkoły nie zapomnieli o nich także uczniowie. Na zdjęciu Adam Skibiński z klasy IIIc, trzymający w ręku sztandar Naszej szkoły

 

 

Przygotowanie i opracowanie wpisu

Bartosz Chyś, Justyna Gramała- opiekunowie SKO 

 

1
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 10
  • 6
Komentarze