12.11.2012

Przedsiębiorczy-co to znaczy?, czyli tydzień przedsiębiorczości

Przedsiębiorczość to przede wszystkim kreatywność, dążenie do celu, wytrwałość. Takie cechy pozwalają nam osiągnąć sukces. Może nie wiecie, ale w dniach 12-18 listopada obchodzony jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji dzisiaj specjalnie dla Was przygotowaliśmy niespodziankę w postaci rad, w jaki sposób wy możecie stać się przedsiębiorczy.

Może zacznijmy od tego, że przedsiębiorczości uczymy się już od dzieciństwa. Do bycia przedsiębiorczym wystarczy wyobraźnia i otwarty umysł. Ale zaraz, zaraz... bo wyobraźnię też należy rozwijać. Zapytacie pewnie jak to zrobić. Przeszliście już etap nauki czytania, a nic nie rozwija bardziej wyobraźni jak czytanie właśnie. Rozwój słownictwa i wyobraźni jest pierwszym krokiem milowym do tego, aby być przedsiębiorczym i pozwala osiągnąć sukces w życiu.



"Z najprostszych rzeczy możemy uczynić narzędzie do wyrobienia nawyku przedsiębiorczości"- w tych słowach nie ma ani kropli przesady, gdyż jak wiecie wielkim krokami zbliża się okres Adwentu, a jak wiadomo w tym okresie sprzedawane są tzw. kalendarze adwentowe. Cierpliwe czekanie na otworzenie kolejnego okienka z czekoladką to też nauka przedsiębiorczości. To uczy wytrwałości i  tego, aby nie ulegać pokusom tylko racjonalnie gospodarować tym, co mamy. Zdobywając coś małymi krokami osiągniemy większy sukces i satysfakcję aniżeli mielibyśmy to mówiąc obrazowo "podane od razu jak kawę na ławę"...

Nic tak nie uczy przedsiębiorczości jak codzienna pomoc rodzicom. Zaproponujcie Waszym rodzicom czy nie przyda im się pomoc w codziennych obowiązkach. Dzięki temu, że w domu jest podział obowiązków uczycie się nowych ról, odpowiedzialności za wykonaną pracę, co z kolei ułatwi radzenie sobie, jak już będziecie dorośli.

W byciu przedsiębiorczym warto sobie uświadomić, że pieniądze nie są rozdawane, tylko należy na nie zapracować. Wasi rodzice najpierw muszą iść do pracy, a dopiero potem jak otrzymają za nią wynagrodzenie mogą pójść do bankomatu i je wypłacić. Warto też nauczyć się rozłożyć wydawanie pieniędzy na dni. Mając swoje kieszonkowe zróbcie listę wydatków i rozsądnie podzielcie je na dni. Potrzebny będzie oczywiście do tego kalendarz. To co Wam zostanie możecie oszczędzać w SKO!

Moc oszczędzania jest z Nami!


Opiekunowie SKO: Bartosz Chyś, Justyna Gramała

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 11
  • 4