08.02.2012

Oszczędzaj i ty

W tej części możesz krótko przeczytać o zaplanowanych działaniach

Trochę historii...

 

Szkolna Kasa Oszczędności(SKO) rozpoczęła działalność w roku szkolnym 2010/2011. Jej opiekunami zostali nauczyciele: Bartosz Chyś, Justyna Gramała.

Od początku swojego istnienia zdobyła uznanie wśród uczniów i rodziców. Szczególnie rodzice zdając sobie sprawę z tego, iż oszczędzanie się

opłaca przyczynili się do wzrostu świadomości o oszczędzaniu pieniędzy wśród dzieci, przekazując im pieniądze, aby Ci wpłacali na książeczki SKO.

Celem działania SKO jest nie tylko zbiórka pieniędzy na indywidualnych książeczkach, ale przede wszystkim pobudzanie

świadomości uczniów poprzez kreowanie wzorców oszczędzania pieniędzy, energii i zasobów naturalnych Ziemi.

Opiekunowie SKO w naszej szkole w tym roku szkolnym chcieliby przede wszystkim skupić się na kilku podstawowych rzeczach:

-organizacji pogadanek na temat oszczędzania, tak w klasach młodszych,jak i starszych;

-organizacji konkursów plastycznych wpisujących się w idee kreowania przez szkołę indywidualnego podejścia do dziecka;

-zaktywizowaniu uczniów do podejmowania prób szukania oszczędności;

-organizacji konkursów o charakterze twórczym

Ps. Na koniec dodajmy, iż Nasz szkoła bierze udział w Konkursie organizowanym przez bank PKO BP, którego celem jest prezentowanie działań SKO, jak również

prowadzenie bloga, którego czytacie.Liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie bo przecież oszczędzanie się opłaca, a do tego czekają na oszczędzających i biorących

udział w konkursach nagrody. Czytajcie, więc bloga, zachęcajcie do tego swoich kolegów, rodziców, rodzinę, gdyż każda

opinia i wejście na stronę bloga przybliża Nas do wygranej.


****Opiekunowie SKO: Justyna Gramała, Bartosz Chyś****

Szkolna Kasa Oszczędności rozpoczęła działalność w Naszej Szkole w ubiegłym roku szkolnym. Jej opiekunami są nauczyciele: Justyna Gramała oraz Bartosz Chyś.
 Od początku swojego istnienia zyskała wielu zwolenników. Bo przecież oszczędzanie się opłaca i to od najmłodszych lat.
 W obecnym roku szkolnym SKO działające w Naszej szkole zostało zgłoszone do konkursu, którego celem jest przygotowanie kroniki, w której pokażemy wspólnie z Wami propozycje działań ukierunkowanych na oszczędzanie. Mobilizujące jest to, iż czekają Nas nagrody, które trafią do oszczędzających. 
Stąd też opiekunowie SKO w Naszej szkole chcieliby zachęcić Was do oszczędzania swoich pieniędzy i wspierania Naszych działań i systematycznego odwiedzania blogu i dodawania opinii, gdyż każdy głos wsparcia jest Nam potrzebny i niezbędny, aby zdobyć cenne nagrody. O naszych działaniach na bieżące będziecie mogli przeczytać na stronie blogu i gazetkach wywieszanych w Naszej szkole. 
0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 0
  • 1