19.04.2013

I Szkolny Turniej Wiedzy Ekonomicznej

Jednym z założeń programu SKO jest promowanie talentów ekonomicznych wśród uczniów. Stąd też po raz pierwszy w historii szkoły zorganizowaliśmy I Szkolny Turniej Wiedzy Ekonomicznej- "Poznajemy sposoby oszczędzania pieniędzy". Wczoraj na sali gimnastycznej cztery drużyny złożone z klas A, B,C i D rywalizowały w specjalnie przygotowanych na tę okazję konkurencjach. Uczniowie z klas I rozwiązywali rebus i zagadki o tematyce ekologiczno-finansowej, klasy II a i II b przygotowały scenki dotyczące oszczędzania w programie SKO, klasy III rozwiązywały zadania dotyczące obliczeń pieniężnych, z kolei klasy IV odpowiadały na pytania podzielone na pięc kategorii tematycznych: Co wiesz o ofercie banku PKO BP S.A., Polski system monetarny i bankowy, Historia pieniędzy, Co wiesz o SKO? oraz Euro ciekawostki. W skład jury weszli: pani Edyta Klóska-opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Małgorzata Siekierska-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pani Maria Dolecka-Czekaj-kierownik w Oddziale 1 banku PKO BP S.A. w Buku oraz jedna z mam uczestników Turnieju. Rywalizacja była wyrównana i o wygranej zadecydował jedynie punkt różnicy. Rywalizację wygrał zespół złożony z klas A, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z klas C, trzecie miejsce przypadło w udziale klasom B, czwarte z kolei zdobyła drużyna złożona z klas D. Najciekawszą scenką okazała się ta przygotowana przez klasę II a. Turniej został bardzo wysoko oceniony przez panią kierownik z banku. Wszyscy uczestnicy Turnieju zgodnie z zajętymi miejscami otrzymali nagrody- gadżety z logiem SKO.

sko

 

Prowadzący Turniej: pan Bartosz Chyś-opiekun SKO, współprowadzącą Turniej była

pani Justyna Gramała-opiekun SKO


dek

Wśród dekoracji nie mogło zabraknąc oczywiście prac wykonanych w organizowanych przez SKO konkursach...


ski

 

Pierwszoklasiści, którym jak się okazało przygotowane przez nas zagadki i rebus nie sprawiły najmniejszych problemów. Brawo!


bank

Pani bankier przekonuje o zaletach oszczędzania w SKO, czyli uczennice klasy II a w specjalnie przygotowanej na Turniej scence...


skjj

Oszczędzanie widziane oczyma uczennic z klasy II b

 

dawi

Uczniowie klasy III a okazali się bezkonkurencyjni w rozwiązywaniu zadań matematycznych, doskonale sobie radzili też przedstawiciele IIIb i IIIc, niewiele gorzej poszło uczniom z klasy III d, ale przecież trening czyni mistrza....

 

dybb

Również czwartoklasiści udowodnili, że ekonomia i finanse nie mają przed nimi tajemnic...

 

juir

Jury oceniające Turniej były pełne podziwu dla wiedzy i pomysłowości uczestników...

 

zak

Na koniec nie mogło zabraknąc pamiątkowego zdjęcia...

 

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym Turnieju, naszemu jury za dopilnowanie, aby walka przebiegała fair-play, a Oddziałowi 1 banku PKO BP S.A. w Buku za dołożenie cegiełki w postaci gadżetów na nagrody dla uczestników naszego przedsięwzięcia.


Opiekunowie SKO: Bartosz Chyś, Justyna Gramała

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 0
  • 5