22.09.2012

Euro rady cz. I

Jak wiecie od dnia 1 maja 2004r. Polska jest członkiem Unii Europejskiej, a więc związku, który działa na rzecz poprawy warunków życia w państwach członkowskich. Dzięki środkom z Unii tak wiele w Polsce się zmienia na lepsze. Widać to także w Naszej gminie. Chociażby przy dużym wykorzystaniu pieniędzy unijnych zbudowano obwodnicę w Buku czy oczyszczalnię ścieków. A wiecie może jak się nazywa waluta obowiązująca w Unii Europejskiej? Doskonale to euro. Polską złotówkę też zastąpi kiedyś euro. Stąd też opiekunowie SKO przygotowali dla Was poradnik.

Obecnie waluta euro obowiązuje w 17 państwach Unii Europejskiej oraz na 11 terenach należących do Unii Europejskiej, min. w Watykanie. "Produkcją" banknotów euro zajmuje się Europejski Bank Centralny. We wszystkich państwach euro ma taki sam wygląd. Na awersie monet euro znajduje się mapa Europy, natomiast na awersie banknotów euro znajdują się bramy lub okno z danej epoki w dziejach świata. A wiecie jaką wartość nosi największy, a jaki najmniejszy banknot euro? Nie? To my wam powiemy. Euro banknoty mają nominały: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ,500, a więc widzicie, że nieco różnią się od banknotu złotówkowego w Polsce, bo u nas nie ma banknotów o nominale 5 i 500. Sami spójrzcie.

Dla wszystkich sympatyków naszego bloga mamy niespodziankę. SKO poleca Wam portal euroman, na którym znajdziecie wiele opowiadań, krzyżówek, komiksów, gier i quizów na temat środków unijny. My już sprawdziliśmy, że portal ten rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej to miejsce, z którego poprzez zabawę można poszerzyć swoje wiadomości, które z pewnością przydadzą się zarówno w życiu codziennym, jak i w szkole. Portal ten to połączenie przyjemnego z pożytecznym, a co ważne jest on całkowicie bezpieczny! SKO popiera to, co sprzyja rozwojowi waszych pasji, bo przecież Bukowska Podstawówka oszczędza z pasją! Oto link do portalu:

www.euroman.gov.pl

A już dzisiaj zachęcamy do odwiedzania naszego bloga. Bo już wkrótce opowiemy Wam o monetach euro do usłyszenia SKO-wicze i sympatycy Naszego bloga!

-Opiekunowie SKO: Bartosz Chyś. Justyna Gramała-

0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 2
  • 0