22.04.2013

"Dzień wody"

Najważniejszym z zasobów naturalnych Ziemi jest woda.  Bez niej nie byłoby życia, a co za tym idzie także nas, gdyż jak wiadomo nasze ciało w 70% wypełnia właśnie woda. O walorach zdrowotnych wody mówi się wiele, ale jak głosi stare porzekadło: ,,Nauki nigdy nie za wiele". Z okazji Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną akcję ,,Bez wody ani rusz". Panie: Dorota Trąbska i Edyta Klóska -opiekunowie SU wraz z uczniami przygotowały okolicznościowe gazetki informacyjne.

W ubiorze uczniów dominował oczywiście kolor niebieski. Na dwóch dużych przerwach towarzyszyła nam muzyka, a czas z pewnością umilił występ zespołu Szkolnych Pomponiar. Każda klasa otrzymała również 5 l butelkę wody źródlanej,którą chętnie degustowano.

O święcie Ziemi nie zapomnieli także najmłodsi członkowie naszej szkoły. Zerówka przygotowała inscenizację "Ziemia-zielona planeta". Obejrzeli ją rodzice zerówkowiczów, pani pedagog, pani logopeda oraz pani Edyta Klóska ze swoją klasą. Zwieńczeniem inscenizacji było zaśpiewanie przez klasę I a piosenki o wodzie. Spójrzcie sami:

dzien wody

Mamo,tato wolę wodę-przekonują śpiewem uczniowie  klasy I a

występ

Drużyna Szkolnych Pomponiar w akcji...

 

hhh

Ekologia nie jest nam obca, czyli zerówka podczas inscenizacji "Ziemia-zielona planeta"

 

 

gggh

Krasnale, bocian, wróżki, kwiatki, wiewiórki,no i Zielony Stworek Zieluś, czyli zerówkowicze raz jeszcze...

 

 

ziemia


Woda zdrowia ci doda, czyli  nasi uczniowie w niebieskich strojach...

Ziemio!

Dzień wody pokazał, że nasza społeczność ceni i szanuje Twoje naturalne zasoby.

Opiekunowie SKO:

Bartosz Chyś, Justyna Gramała

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 1
  • 0