27.05.2012

Dlaczego warto oszczędzać?

Witamy ponownie na Naszym blogu. Od dzisiaj rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych oszczędzaniu pieniędzy.

 

" Co to znaczy być oszczędnym?"


Dla każdego z nas oszczędzanie oznacza co innego. Dla jednej osoby będzie to zużywanie mniej prądu, dla drugiej zakup tańszego produktu i przeznaczenie różnicy na zakup wymarzonej rzeczy, a jeszcze dla innego wkładanie mniejszego wysiłku w jakieś czynności, aby nie tracić energii. Nie mniej jednak niezależnie od sposobu myślenia świadomość oszczędzania powinni mieć zarówno dorośli, jak i dzieci.

Być oszczędnym to nic innego, jak właściwie gospodarować własnymi pieniędzmi, po to, aby móc pozniej z odłożonej kwoty zrealizować marzenia, które do tej pory wydawały się Nam nierealne. Ale co zrobić, żeby się tak stało? Czy jestem gotów na takie wyzwanie? Odpowiedzi na to pytania są proste, gdyż wystarczy czasem niewielki wysiłek, aby osiągnąć sukces i zaoszczędzić pieniądze.

Oto kilka przykładowych kroków, które pozwolą Wam odłożyć pieniądze i zrealizować wyznaczony cel:

1. Rozsądne zakupy

Może warto się zastanowić nad tym, czy to, co kupujemy jest Nam potrzebne. A jeśli tak to może znajdziemy tańszy produkt, który sprawi Nam tyle samo satysfakcji. Ograniczenie wydawania pieniędzy na zakupy w sklepiku szkolnym czy zakup tańszych rzeczy pozwoli zgromadzić czasem kwotę, która będzie dużym wkładem do realizacji Waszych marzeń o wyjezdzie na wakacje czy zakupie nowej rzeczy. Tak niewiele potrzeba, aby to się stało. Wystarczy, zatem, że pomyślimy, co kupujemy i czy to jest nam potrzebne i podejmiemy rozsądną decyzję, iż warto oszczędzać.

2. Mój budżet

Wielu z Was dostaje kieszonkowe od rodziców. To jest wasz budżet, który możecie przeznaczyć na dowolny cel. Ale czy nie warto zrobić sobie listy najpotrzebniejszych wydatków, a resztę odłożyć na specjalnym koncie SKO? Oczywiście, że warto, bo to dowodzi, że potraficie zaplanować co zrobicie z pieniędzmi i na co przeznaczycie je w przyszłości.

3. Dodatkowe pieniądze

Często zostajecie oddarowani pieniędzmi z okazji urodzin, imienin, pierwszej komunii itp. Ale czy wszystkie pieniądze warto wydać od razu? Oczywiście, że nie. Warto natomiast pomyśleć, jak je rozsądnie ulokować. Jednym ze sposobów jest oszczędzanie na specjalnym koncie SKO, gdyż oszczędzanie z Nami opłaca się z co najmniej czterech powodów. Po pierwsze pozwala realizować marzenia, jest okazją do świetnej zabawy z Żyrafką Lokatką i Kubą Pieniążkiem, jest szansą na pomnożenie pieniędzy, gdyż do konta dopisywane będą specjalne odsetki, a także szansą na zdobycie ciekawych nagród w konkursach organizowanych przez PKO BP, który od lat prowadzi SKO.

Sądzimy, że choć trochę Was przekonaliśmy, iż oszczędzanie w SKO się opłaca. Zachęcamy do odwiedzania Naszego bloga, bo już niedługo nowe artykuły poświęcone oszczędzaniu.

Przygotowanie i opracowanie wpisu:
-Bartosz Chyś, Justyna Gramała- opiekunowie SKO-
0
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 11
  • 6