28.05.2012

Dlaczego warto oszczędzać cz. II

Witam wszystkich w ten słoneczny, majowy dzień. Ostatnio przedstawiliśmy Wam sposoby na to, w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze na wymarzone wakacje, a już dzisiaj na Naszym blogu dowiecie się, w jaki sposób działa bank, który gromadzi Wasze pieniądze na specjalnych kontach SKO.

 

"O banku słów kilka..."

 

Bank dla każdego z Was kojarzy się z pewnością z czymś innym. Nie mniej, jednak wspólne jest to, że wielu z Was zapytanych o to, co to jest bank odpowiedziałoby, że jest to instytucja, do której na indywidualne konto wpływają pieniądze Waszych rodziców. Odpowiedz ta, jednak jest jedynie połowicznie dobra, gdyż bank nie tylko gromadzi pieniądze, ale także oferuje swoim klientom inne usługi. Tymi usługami jest możliwość zaciągnięcia kredytu, czyli mówiąc prostymi słowami pożyczenia odpowiedniej kwoty pieniędzy na realizację określonego celu, którym może być np. wyjazd na wymarzone wakacje. Bank pożycza pieniądze na określony czas, a od pożyczonej kwoty klient płaci dodatkowo odsetki, które są  dla nas kosztem zaciągniętego kredytu. Jest to, zatem dogodna forma w momencie, kiedy szybko musimy coś zrealizować, ale nie mamy na to środków. Drugą z takich podstawowych usług, jaką oferuje bank są lokaty. Lokaty dają możliwość odkładania pieniędzy na specjalne konta, do których dopisywane są odsetki, ale tu uwaga to nie my je płacimy bankowi, lecz bank Nam. Również wy jako młodzi klienci banku PKO BP i członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności odkładacie swoje pieniądze na specjalnych kontach, do których dopisywane są odsetki. To też jest forma lokaty, gdyż pieniądze zgromadzone na Waszym koncie możecie przeznaczyć na realizacje dziecięcych marzeń. Można, więc powiedzieć, że już dzisiaj jesteście klientami banku PKO BP.

Z kolei dla uczniów z klas IV-VI bank PKO proponuje "Konto pierwsze". Już dzisiaj możecie posiadać konto, na które Wasi rodzice mogą wpłacać pieniądze, które pozniej, tak jak pełnoletni klienci banku możecie wypłacać przy użyciu karty z bankomatów.

Zatem widzicie, jak szerokie możliwości oszczędzania daje Wam bank PKO BP, więcej o jego produktach dla Was-uczniów przeczytacie odwiedzając stronę:

 

www. pkobp.pl

 

i wybierając zakładkę młodzi.

Przygotowanie i opracowanie wpisu

Bartosz Chyś- opiekun SKO

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 5
  • 7