19.11.2012

Apel o oszczędzaniu "Ziarnko do ziarnka"

W dniu dzisiejszym w Kinie Wielkopolanin odbył się apel o oszczędzaniu przygotowany przez opiekunów SKO, klasę III a i grupę "O". Na początek opiekun SKO pan Bartosz Chyś przywitał wszystkich zebranych gości, a następnie zaprosił na scenę panią Joannę Konieczną- koordynatora SKO w Oddziale I banku PKO BP S. A. w Buku. Pani Asia gratulowała nam blogowych sukcesów, pomysłowości w przygotowywaniu akcji i konkursów i miała dla nas dwie miłe niespodzianki. Jedną z nich był pakiet gadżetów, które bez wątpienia przydadzą się nam w organizowanych przez nas konkursach. Drugim prezentem było zaproszenie dla 25 uczniów z naszej szkoły na projekt "Eksperymentuj", który w grudniu 2012r. organizują bank PKO BP S.A i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Bez wątpienia będzie to niezwykła atrakcja na ciekawe eksperymentowanie, a relację z tego wydarzenia także znajdziecie na naszym blogu. Korzystając z okazji ogłosiliśmy wspólnie z panią koordynator wyniki konkursu Gazetka Klasowa "Promocja oszczędzania". Nagrody ufundowane przez PKO BP S.A. trafiły odpowiednio: za I miejsce do klasy II d, za II miejsce do V d i za III miejsce do klasy VI a. Zwycięzcom gratulujemy! Ale może na tym poprzestańmy. Skupmy się na apelu, a więc po części oficjalnej dzieci z grupy zaprezentowały wiersz "Milionerem chcę zostać..". Następnie Zofia Michalska i Dawid Bogacz z klasy III a przedstawili zgromadzonej widowni historię SKO oraz przypomnieli o sposobach oszczędzania zasobów naturalnych Ziemi. Po części konferansjerskiej w ich wykonaniu przyszedł czas na akcent charytatywny. Występujący zaśpiewali piosenkę "Nakrętki", które są zbierane w naszej szkole na zakup wózka dla sparaliżowanej dziewczynki. Następnie rozpoczęła się narada szkolna co oszczędzać należy, czego marnować nie wolno! Naradę rozpoczął przewodniczący klasy. Na scenie pojawiali się kolejni goście: woda, energia, książką. Poprzez inscenizację próbowaliśmy uświadomić, iż tak niewiele trzeba, aby oszczędzać i, że oszczędzanie w SKO się opłaca!