15.05.2015

Szkolna Kasa Oszczędności w SP-Bartoszów

Historia założenia SKO w SP-Bartoszów, opiekunowie, uczniowie, kórzy przystępują, nasze działania.

Witajcie !!!Nasza przygoda z SKO zaczęła się we wrześniu 2009 roku.Zawdzięczamy naszą aktywność i przystąpienie cudownej Pani Eli Majewskiej z PKO w Legnicy.Wlała w nas ducha, że się uda, że dzieci chcą oszczędzać i...tutaj podała przykłady innych szkół.Słuchałam tego ze zdziwieniem, ale coś zakiełkowało.Były też super spotkania z nauczycielami, którzy już to robią, piękne kroniki, opowieści o sukcesach.Podjęłam decyzję, w szkole będzie SKO.Znalazłam sympatyków wśród nauczycieli, przekonałam Rodziców i ruszyliśmy.Na koniec roku szkolnego zebraliśmy ponad 5 tysięcy złotych.Może byłoby więcej, gdyby nie mój wypadek, który spowodował prawie 4-miesięczną przerwę w pracy.Ale wtedy, na ile mogła, wspomagała mnie w działalności SKO-Pani Renia Szmuc.Kolejny rok szkolny-to już prawie 7500 złotych.Dzieci oszczędzały, rywalizowały, z radością, co roku w październiku- miesiącu oszczędzania, nowi SKO-wicze, odbierali książeczki, a wraz z nimi upominki od PKO.Obecny rok też jest nie najgorszy.W październiku, z okazji Pasowania na Pierwszaka, 10 uczniów szkoły zostało włączonych do naszej działalności.Dostali nowe książeczki, powitalną złotówkę i oczywiście ssssuper prezenty z powitalnej paczki.Teraz mamy już na koncie prawie 6200złotych, a najlepsza SKO-wiczka, z klasy III- zaoszczędziła już ponad 900 złotych.Naszą szkołę zdobiły plakaty dotyczące naszej działalności.Robimy ciekawe zajęcia, aby uczyć dzieci szacunku do pieniądza, mamy swoją tablicę informacyjną, na której co jakiś czas, pojawia się aktualny stan naszego konta.Tam również są wzory różnych dokumentów związanych z oszczędzaniem.Robimy to z pasją i  sercem i to chyba najbardziej się liczy. Nawet nasze zdjęcie pokazuje naszych uczniów, ubranych na czerwono, którzy ustawili się w kształt serca, w trakcie jednej z naszych imprez, aby pokazać, że robimy to z sercem To na dzisiaj tyle.Do usłyszenia niebawem.Opiekun SKO, Dyrektor Dorota Anklewicz-Siczek

3
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 1
  • 5
Komentarze