03.11.2016

Otwarty Turniej w badmintona w Miastku

Otwarty Turniej w badmintona w Miastku

 

Trzy „pudła” w Miastku

 

W dniu 22 października br. do Miastka wybrała się 11 osobowa reprezentacja badmintonistów UKS „Dwójka” Bytów wraz z trenerem Jerzym Saldatem.

Turniej w Miastku miał na celu przede wszystkim sprawdzić umiejętności młodych adeptów badmintona w moim klubie, którzy dopiero zaczynają przygodę z badmintonem. Jak również dla 4 badmintonistów zdobyć punkty do klasyfikacji PZBad., taki był cel tego turnieju - mówi Jerzy Saldat.

 

Ania Radtke, która zagrała w miasteckim turnieju rozstawiona z nr 1, tylko w grze pojedynczej nie miała sobie równych w tym turnieju, błyskawicznie wygrywała swoje pojedynki w grupie eliminacyjnej z rywalkami kolejno z ZKB Maced Polanów, LUKS Krokus Góralice i UKS Kometa Sianów. W półfinale spotkała się z rywalką z MLKS Solec Kujawski Klaudią Gliwińską. Jej rywalka z Solca Kujawskiego nie była wstanie nic zrobić, aby urwać, chociaż 10 punktów w całym pojedynku. Spotkanie trwało zaledwie 12 minut i pewna wygrana bytowianki 21:5, 21:3.

W finale Ania Radtke rozegrała pojedynek z Wiktorią Lewandowską (LUKS Krokus Góralice). Rywalka z Góralic jedynie w pierwszym secie starała się toczyć równorzędną walkę przegrywając jednak seta z naszą Anią 11:21. W drugim finałowym secie to zupełna dominacja Ani Radtke, która wygrała seta i całe spotkanie 21:4, tym samym triumfując w miasteckim turnieju.

Również w kategorii młodzik młodszy zagrała inna nasza zawodniczka Karolina Brzozecka, która niestety musiała uznać wyższość zawodniczek w grupie eliminacyjnej przegrywając dwa pojedynki i tym samym odpadając z dalszej rywalizacji.

Dla Karoliny występ w Miastku miał być uzyskaniem doświadczenia z wyżej notowanymi rywalkami, co ma zaprocentować być może w następnych tego typu turniejach – podkreśla jej trener Jerzy Saldat.

 

W kategorii młodzik młodszy chłopców w grze pojedynczej wystąpili Paweł Szach i Sebastian Saldat.

Paweł miał za cel w tym turnieju uzyskać jak najlepsze miejsce i jak najwięcej punktów do klasyfikacji PZBad. W gronie 17 zawodników uzyskał 3 miejsce przegrywając jedynie w półfinale z późniejszym zwycięzcą całego turnieju Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko. Natomiast o rok młodszy kolega klubowy Pawła Sebastian Saldat miał nabierać doświadczenia turniejowego i pomimo, że przegrał dwa pojedynki ze starszymi rywalami z Solca Kujawskiego i  Poznania, to w jego grze było już widać olbrzymie zaangażowanie i bardzo dobre zagrania, które sprawiały duże problemy wyżej notowanym rywalom. Najbliżej wygrania seta a może i spotkania był z rywalem z Solca Kujawskiego przegranego 17:21, 12:21. Mam nadzieję, że w następnym turnieju już Sebastian pokusi się o wygrany pojedynek z rywalem – ocenia trener.

 

Dużo lepiej wypadli Paweł z Sebastianem w grze podwójnej, gdzie w gronie 6 par uplasowali się na 3 miejscu. Przegrali jedynie minimalnie z triumfatorami turnieju parą z LUKS Krokus Góralice 12:21 i 17:21.

 

Wyniki

Kategoria młodzik młodszy dziewczęta

Gra pojedyncza

I miejsce – Anna Radtke

IX – XII miejsca – Karolina Brzozecka

 

Kategoria młodzik młodszy chłopcy

Gra pojedyncza

III miejsce – Paweł Szach

XI – XV miejsce – Sebastian Saldat

 

Gra podwójna

III miejsce – Sebastian Saldat z Pawłem Szach

 

PIERWSZE MEDALE ŻAKÓW Z BYTOWSKIEJ „DWÓJKI”

 

 

Również podczas turnieju miasteckiego został rozegrany na 6 kortach turniej żaków (dla klas I-II i III-IV). Trener Jerzy Saldat zabrał 7 zawodników, którzy rozegrali bardzo zacięte pojedynki z zawodnikami z Miastka, Polanowa, Sianowa, Sławna, Gdańska i Jastrowia. Miałbym ochotę zabrać na ten turniej wszystkich moich zawodników, którzy obecnie uczestniczą w zajęciach badmintonowych w bytowskiej „dwójce” (a mam ponad 30 uczniów), lecz ze względów finansowych jesteśmy ograniczeni do uczestnictwa skromniejszej grupy. Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni i będę mógł zabrać wszystkich na takie turnieje – mówi Jerzy Saldat.

Żaci grali do dwóch wygranych setów, lecz do 11 punktów a nie jak normalnie się gra do 21 pkt. Ale i tak każdy z nich musiał rozegrać od dwóch a nawet pięciu spotkań. Co było dla ich wielkim wyzwaniem i wysiłkiem. Większość z moich zawodników po raz pierwszy uczestniczyło w takim oficjalnym turnieju i już z dużym powodzeniem jak np. Kryspin Garski, który zajął wśród 12 uczestników III – IV miejsce, Ola Treder uplasowała się w gronie 8 zawodniczek na medalowej pozycji zajmując III-IV miejsce w kategorii żacy klas I-II. Jak również Julia Fabiszewska, która trenuje od roku i dotarła w swojej kategorii klas I i II do finału, gdzie przegrała w trzech setach z zawodniczką z Gdańska plasując się na II miejscu.

W kategorii klas III –IV dziewcząt bardzo dobrze spisała się Kornelia Treder i Ola Hesje  plasując się na medalowej pozycji i zdobywając brązowe krążki. Nieco słabiej wypadła jej koleżanka Dominika Parzątka Lipieńska, która uplasowała się tuż za podium.

W gronie chłopców klas III i IV wystąpił Jan Kurkowski, który z trzema zwycięstwami i dwoma porażkami uplasował się na III miejscu.

 

Na pewno ten turniej moi młodzi badmintoniści zapamiętają i będą się jeszcze bardziej starać na treningach, aby w następnym turnieju wypaść tak samo albo jeszcze lepiej – podkreśla trener bytomskich badmintonistów Jerzy Saldat.

 

Wyniki

Kategoria żacy klas I – II dziewczęta

 

II miejsce - Julia Fabiszewska

III – IV miejsce – Aleksandra Treder

 

Kategoria żacy klas I – II chłopcy

 

III – IV miejsce – Kryspin Garski

 

 

Kategoria żacy klas III – IV dziewczęta

 

III – IV miejsce – Kornelia Treder i Aleksandra Hesse

V – VI miejsce – Dominika Parzątka Lipieńska

 

Kategoria żacy klas III – IV chłopcy

 

III miejsce – Jan Kurkowski

 

img

 

img

img

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 24
  • 23