15.01.2020

Jestem przedsiębiorczy...

Dzisiaj na zajęciach zastanawialiśmy się, czy zrobione wczoraj przez nas zakupy na pierogi leniwe wystarczą na obiad- II danie dla 5-ciu osób. Przygotowalismy listę zgodnie z przepisem na pierogi przeliczyliśmy wydatki i wynik okazał się zaskakujący: 12, 42 zł. Obiad w jadłodajni "Dobra kuchnia" w Szprotawie kosztuje 17 zł, w tym II danie 12 złotych, jak wiadomo zje tylko 1 osoba. Nam udało się przygotować pyszne pierożki dla 5- ciu osób. Ta lekcja pokazała nam jak ważna jest znajomość wartości pieniędzy, które są środkiem wymiany dóbr i umiejętność planowania.

imgimgimgimgimg

4
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 8
  • 17
Komentarze
  • spswierze
    spswierze
    5.184.xxx.xxx
    2020-01-17 15:17 | Temat: :)
    ODPOWIEDZ

    Odwiedzamy i serdecznie pozdrawiamy!

  • maria.kon
    maria.kon
    100.72.xxx.xxx
    2020-01-17 08:40 | Temat: sko
    ODPOWIEDZ

    ❀¤ჱܓDZIEŃ DOBRY
    ჱܓ¤ۣۜ❀¤ჱܓ¤ۣۜ❀¤ ჱܓ ¤ۣۜ❀¤ჱܓ

    ŻYCZĘ PEŁNEGO RADOŚCI,
    SŁOŃCA I UŚMIECHU DNIA

    ჱܓ¤ۣۜ❀¤ჱܓ¤ۣۜ❀¤ ჱܓ ¤ۣۜ❀¤ჱ

  • t.kaczmarek
    t.kaczmarek
    5.60.xxx.xxx
    2020-01-16 20:21 | Temat: :)
    ODPOWIEDZ

    ☼*´*☼
    .((♥_♥)) WITAM
    .../█) SERDECZNIE !!!
    .._|.|_
    ….¨`*•¸♥¸.•*¸♥¸.•*´¨`*•
    ....♥ڿڰۣڿ ....♥ڿڰۣڿ ....♥ڿڰۣ
    Pozdrawiam :)

  • wilczki
    wilczki
    5.173.xxx.xxx
    2020-01-15 18:48 | Temat: SKO Wilkowo
    ODPOWIEDZ

    Miłego wieczoru blogowi przyjaciele, pozdrawiamy Was cieplutko 🤗🤗