31.10.2011

"PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA"

Poniżej przedstawiamy podejmowane przez nas przedsięwzięcia w celu przybliżenia uczniom idei oszczędzania i wskazania jak najwięcej możliwości oszczędzania.

"NAJPIERW EDUKACJA POTEM CAŁA AKCJA"   :)

Nauczyciele zajmujący się ideą SKO w naszej szkole zorganizowali zajęcia podczas których uczniowie dowiedzieli się podstawowych zasad oszczędzania. Wskazano  im niektóre sposoby oszczędzania ale  nauczyciele dali im także szansę na wymyślenie własnych pomysłów. Jak się okazało było ich nie mało. Uczniowie na zajęciach nie tylko szukali sposobów na powiększenie zasobu swych oszczędności ale także dowiadywali się do czego służy bank, co dzięki niemu możemy zyskać, co możemy w nim załatwić. Przypominali sobie nominały polskich pieniędzy, uczyli się liczyć pieniądze, rozmieniać je itp. Wszystkiemu towarzyszyła atmosfera zabawy i rozrywki, dzięki wykorzystaniu interesujących form pracy takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, śpiewanie piosenek na temat pieniędzy.

PA280051.JPGPA280056.JPG

 

"WSZYSTKIM OGŁASZAMY CO W ZAMIARACH MAMY"

Uczniowie wykonali wspaniały plakat informujący całą społeczność szkolną o tym, że październik jest miesiącem oszczędzania. Do jego przygotowania wykorzystali ścinki gazet, wycinki ze starych książek. Byli bardzo dumni ze swojego dzieła gdyż w wykonanie go włożyli bardzo dużo serca, energii i zaangażowania. A oto efekt:
IMG226.jpgPA270031.JPG

 

"NAKRĘTKI ZBIERAMY INNYM POMAGAMY"

Tak jak w zeszłym roku, ponownie ruszyła akcja zbiórki nakrętek na sprzęt rehabilitacyjny. Skoro coś, co wszyscy na co dzień wyrzucają do kosza może innym pomóc w uzyskaniu przedmiotów niezbędnych do lepszego funkcjonowania, to czemu tego nie zbierać??

 

"SPRZEDANA MAKULATURA- KASY CAŁA FURA" :)

Po wakacyjnych porządkach okazało się, że w naszej szkole jest mnóstwo książek, gazet, których już nikt nigdy nie będzie chciał czytać ze względu na ich wątpliwą wartość merytoryczną. Z pomocą naszych SKO-wiczów udało się wszystkie przejrzeć, posegregować i wywieżć do skupu makulatury. Pieniądze uzyskane z tej sprzedaży zostały wpłacone na konto SKO. Będzie można w przyszłości ufundować z nich nagrody w konkursach realizowanych w ramach programu SKO.

 

"W GRY PLANSZOWE GRAMY-PRĄD OSZCZĘDZAMY"

W dobie komputerów postanowiliśmy przybliżyć naszych uczniom wartość gier planszowych, towarzyskich, karcianych itp. Dzięki nim można nie tylko miło i przyjemnie spędzić wolny czas ale także nawiązać pozytywne relacje z kolegami ze szkoły. Nie zamykamy się w wirtualnym świecie gier komputerowych, które nie tylko ograniczają nasze kontakty w życiu codziennym, psują wzrok ale także pożerają ogromne kwoty z portfeli naszych  rodziców za rachunki za energię elektryczną ale spędzamy wolny czas przebywając  z ludźmi, których lubimy. Dzięki tym grom uczymy się przestrzegania reguł i zasad, zacieśniamy przyjaźnie i kontakty interpersonalne a przede wszystkim baaardzo dobrze się bawimy. :)

"GAZETY CZYTAMY-POTEM SIĘ NIMI WYMIENIAMY"
W ramach oszczędzania pieniędzy na wydatki, które nie są konieczne wpadliśmy na pomysł, że można wymieniać się różnymi tytułami gazet. Umówiliśmy się, że każdy kupuje inną gazetę  a potem się nimi wymieniamy. Dzięki temu każdy kupi tylko jedną gazetę a może przeczytać nawet dwadzieścia. Akcja była prowadzona nie tylko wśród uczniów ale też wśród nauczycieli.

 

"KARTY PRACY LAMINUJEMY DZIĘKI TEMU DŁUGO NA NICH PRACUJEMY"

Oszczędzając papier i tonery w kserokopiarkach stwierdziliśmy, że fantastycznym pomysłem jest wielokrotne pisanie na zalaminowanych kartach pracy. Mogą z nich korzystać wszyscy uczniowie. Każdy wypełnia według własnego uznania, pisze po nich, wykonuje zadania a potem po prostu wyciera chusteczką i karta jest gotowa do użytku dla następnego ucznia. Świetnie się to sprawdza. Polecamy!

1
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 4
  • 10
Komentarze