06.04.2021

Sport to zdrowie

   W lutym nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali uczniom klas IV-VIII udział w konkursie „Rozgrzewka”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu krótkiej rozgrzewki i nagranie filmu. Rozgrzewka mogła być prowadzona przy muzyce.

Dlaczego akurat taki konkurs?

   Ludzie powinni być aktywni fizycznie, aby jak najdłużej utrzymać swoje ciało w zdrowiu i sprawności a w obecnej sytuacji, gdy większą część dnia spędzamy przed komputerem ma on szczególne znaczenie. Sport to nieoceniona pomoc w kształtowaniu charakteru człowieka. Dzięki niemu ludzie uczą się wytrwałości w dążeniu do celu, czy skutecznego stawiania czoła porażkom.

   Ruch jest bardzo ważny dla człowieka, a niektórzy lubią go tak bardzo, że wybierają drogę zawodowych sportowców. Jest to ścieżka pełna przeszkód i wyrzeczeń, ale na jej końcu czeka satysfakcja i sukces. Sportowcy doskonale wiedzą, że bez poświecenia i wysiłku nie ma dobrych efektów, dlatego warto brać z nich przykład i wzorować się na ich wytrwałości.

   Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac. Jury miało trudne zadanie aby wyłonić najlepsze rozgrzewki. Po długich obradach postanowiono przyznać dwie nagrody pierwsze w kategorii dziewczęta i chłopcy oraz cztery wyróżnienia i nagrodę specjalną za prezentację.

I miejsce zdobyli Eliza Kiosewka i Dawid Szkrabko.

Wyróżnienie Hubert Adamczuk, Karolina Minkiewicz, Bartosz Wroński, za wspólną rozgrzewkę Pola Malinowska, Oliwia Witkowska i Lena Surowiecka.

Nagroda specjalna Wiktoria Kurkiewicz.

Zapraszam do wspólnych ćwiczeń z nagrodzonymi:

Dawid Szkrabko 

Eliza Kiosewska cz. 1

Eliza Kiosewska cz. 2

Eliza Kiosewska cz. 3

Karolina Minkiewicz

Pola Malinowska, Oliwia Witkowska, Lena Surowiecka

Bartosz Wroński

Hubert Adamczuk

Wiktoria Kurkiewicz "Zdrowe śniadanie i rozgrzewka"

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 4
  • 1