30.01.2015

Grudniowy dzień miłego słowa

W piątek 12 grudnia 2014 po raz czwarty w tym roku szkolnym obchodziliśmy w naszej szkole  "Dzień Dobrego Słowa" .
Uczniowie i nauczyciele zawsze z niecierpliwością czekają na ten dzień, bo jest dla nas wyjątkowy, pełen miłych akcentów.

Postanowiliśmy, że zadaniem klas będzie ozdobienie "dobrymi życzeniami" dwóch pięknych, pachnących choinek.

Młodsze klasy zapisywały życzenia świąteczne na wyciętych jabłuszkach. Starsze dzieci zapisywały życzenia na ogniwach kolorowych łańcuchów. W  "Dzień dobrego słowa" jabłuszka i łańcuchy powiesiliśmy na choinkach. W ten sposób na korytarzach naszej szkoły pojawiły się "Choinki dobrych życzeń". Teraz na przerwach uczniowie podchodzą do choinek i czytają życzenia. Uczą się w ten sposób czego można życzyć innym ludziom oraz jak ważne jest przekazywanie innym dobrych emocji. Ten dzień wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. A poza tym nasze korytarze ozdabiają jedyne  w swoim rodzaju "Choinki dobrych  życzeń". Wesołych Świąt!

Dnia 12 grudnia rozstrzygnięty został konkurs na życzenia bez specjalnej okazji, czyli „Życzenia na każdy dzień”. Zadanie to wykonali chętni uczniowie, którzy „czują, że rymują”.  Ułożoną treść trzeba było pięknie napisać na własnoręcznie wykonanej kartce . Zwyciężczynią konkursu jest uczennica klasy IV c – Patrycja Kamuda. Przedstawiamy treść pięknych koleżeńskich życzeń Patrycji.

Można się nimi posłużyć, chcąc sprawić przyjemność lub wprawić w dobry nastrój drugą osobę.

 

zzz.jpg

 

DSC_9383.jpg

 

DSC_9456.jpg

 

DSC_9468.jpg

 

20141216_113942.jpg

4
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 17
  • 15
Komentarze