19.11.2021

MOC OSZCZĘDZANIA

Październikowe lekcje o oszczędzaniu w klasach I - III.

W połowie października 2021 roku uczniowie klasy trzeciej z naszej szkoły uczestniczyli w cyklu lekcji na temat oszczędzania poprowadzonych przez panią Beatę M. 

Podczas zajęć polonistycznych czytali opowiadania pt. "Znikające pieniądze" i "Rachunek" oraz wiersz pt. "Rozrzutny wróbel". Na edukacji przyrodniczej zapoznali się ze sposobami oszczędzania wody i prądu. W czasie zajęć matematycznych wykonywali różne obliczenia pieniężne. 

W dniu 29 października 2021 roku nasi drugoklasiści wzięli udział w lekcji związanej z oszczędzaniem, którą przeprowadziła pani Beata G. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób mogą oszczędzać swoje pieniądze, poznali też ich wartość. Wraz z wychowawczynią odwiedzili stoisko Szkolnej Kasy Oszczędności, z uwagą przeglądali przygotowane broszury i ulotki. 

Tego samego dnia uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez opiekuna SKO w Ślęzakach, panią Marię Tłuścik - Babulę. Pierwszoklasiści zapoznali się z polskimi banknotami i monetami, a także zagrali wspólnie w grę planszową "Rodzina Pieniążków". 

  imgimgimg

1
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 1
  • 6
Komentarze