04.05.2015

Światowy Dzień Ziemi

Miesiąc kwiecień jest bogaty w działania o charakterze proekologicznym w związku z przypadającym na 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi. Tegoroczny Dzień Ziemi  jest poświęcony źródłom energii odnawialnej, a jego hasło brzmi „Z energią zmieniaj źródła”.

Człowiek jest zmuszony do poszukiwania źródeł energii odnawialnej, ponieważ te nieodnawialne wyczerpują się, a ponadto podczas ich spalania do atmosfery są  emitowane zanieczyszczenia i gazy wywołujące efekt cieplarniany. Na te ważne dla całego naszego globu zagadnienia zwracają uwagę  organizacje ekologiczne na całym świecie. W naszej szkole tej tematyce poświęcona była gazetka oraz lekcje przyrody. Uczniowie klas IV wykonali prace plastyczne związane z propagowaniem źródeł energii odnawialnej oraz poszanowaniu naszej matki  Ziemi.

 

SwiatowyDzienZiemi20153.jpg

 

SwiatowyDzienZiemi20152.jpg

 

 

SwiatowyDzienZiemi20151.jpg

 

Z tej okazji  również   uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Głogowskim Konkursie Ekologicznym organizowanym dla głogowskich szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem  Prezydenta Miasta Głogowa i  Starosty Powiatowego. Wybrani uczniowie, przedstawiciele szkół, rywalizują w różnych konkurencjach:  turnieju ekologicznym klas I – III, a także w konkursie  plastycznym, piosenki ekologicznej  oraz  wiedzy  dla  uczniów klas IV – VI. Punkty uzyskane przez uczestników poszczególnych konkursów decydują o miejscu szkoły.

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 2
  • 10