28.04.2017

Światowy Dzień Wody

Już po raz dwudziesty piąty, 22 marca na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Wody, który  ustanowiła  ONZ  na Zgromadzeniu Ogólnym, które odbyło się w 1992 roku w Rio de Janeiro. Święto obchodzone jest każdego roku pod innym hasłem. Tegoroczne hasło „Woda i ścieki” towarzyszące obchodom ma zwrócić naszą uwagę na zależność pomiędzy stanem i jakością ekosystemów wodnych, a ściekami.

Ten dzień w sposób szczególny jest obchodzony, również w naszej szkole. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „O wodzie prawie wszystko”  uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach poświęconych wodzie.

 img  img

Odbyły się pogadanki o wodzie, uczniowie układali rymowanki, oglądali filmy, wykonali plakaty. „Nie chcemy brudnej wody”, „Brudna woda zdrowia nie doda”, „Bez wody nie ma życia” „Nie zatruwajmy jezior i rzek” „Rzeka i jezioro to nie śmietnik”, „Nie wylewajmy do jezior i rzek żadnych substancji chemicznych”.

Z takimi okrzykami uczniowie klas młodszych  przystrojeni w niebieskie barwy symbolizujące wodę i z transparentami wyruszyli na happening ulicami naszego miasta, by przypomnieć o poszanowaniu wody jego dorosłym mieszkańcom. Po marszu uczniowie na znak solidarności z dziećmi w wielu regionach świata gdzie brakuje wody ustawiły się w długą kolejkę po „kroplę” wody do źródełka.

Na zakończenie Dnia Wody uczniowie wykonali sylwetki zwierząt żyjących w wodzie i umieścili je  w „Rzece pełnej życia” na szkolnym korytarzu.

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 9
  • 6