19.01.2015

Spotkanie z pracownikiem schroniska

Od października  w  naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny pn. „Pomagamy zwierzętom” m.in. zwierzętom ze schroniska. W związku z tym w szkole odbyła się zbiórka koców, ręczników, kołder do wyścielenia psich boksów w schronisku, a także karmy.

Doskonałą okazją, żeby przekazać zgromadzone rzeczy było spotkanie z pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim panią Anią - inspektorem, która na to spotkanie zabrała ze sobą  wspaniałego boksera o imieniu Berg i kota Grafita.

Dzieci obecne na spotkaniu zdobyły wiele  ciekawych informacji na temat pracy schroniska oraz  postępowania ze zwierzętami.  Dowiedziały się między innymi jak zabezpieczać pieski przed zimnem, dlaczego zimą podczas dużych mrozów  nie powinno się zakładać metalowej kolczatki, czy też w jakim kagańcu powinien chodzić pies. Uzyskały odpowiedzi na pytania związane z opieką nad czworonogami.

Spotkanie uatrakcyjniał bardzo radosny i przyjacielski Berg, który pokazał jak powinien zachowywać się dobrze wychowany pies. Kot Grafit również bardzo dobrze czuł się wśród dzieci i pomimo, że miał chore tylne łapy i nie mógł na nich stawać świetnie dawał sobie radę, korzystając tylko z przednich łap.

 

2.1.jpg2.2.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 22
  • 17
  • 10