06.03.2017

Zespół z Peru w naszej szkole

14 lutego odbył się w naszej szkole już po raz drugi koncert muzyki peruwiańskiej. Na początku muzycy przedstawili się i opowiedzieli ciekawe fakty związane z kulturą i geografią swojego kraju. Dowiedzieliśmy się na jakim kontynencie leży Peru i z jakimi krajami graniczy. Panowie z zespołu mieli na sobie tradycyjne peruwiańskie stroje i wytłumaczyli nam znaczenie poszczególnych elementów swojego ubioru. Po powitaniu nastąpiła najbardziej atrakcyjna część pokazu-mieliśmy okazję śpiewać peruwiańskie piosenki, tańczyć, a nawet spróbować sił w grze na tradycyjnych instrumentach wykonanych z peruwiańskiego bambusa i łupin orzechów brazylijskich. Oprócz niezapomnianych wrażeń muzycznych mieliśmy też okazję nauczyć się kilku słów w języku hiszpańskim. 

america

25
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 12
  • 5
Komentarze