26.04.2015

Wyjazd klas I-III na warsztaty Teatr Show w Gorlicach

W dniu 20.04.2015 uczniowie klas I - III uczestniczyli w Interaktywnych Warsztatach Teatralnych  –  TEATR SHOW w Gminnym centrum Kultury w Gorlicach.

Reżyserem i twórcą scenariusza warsztatów jest Zdzisław Miśkiewicz. TEATR SHOW to ogólnopolski projekt, w którym prowadzący SHOWMAN /dyplomowany aktor/, wprowadza widzów w tajniki nowoczesnych mediów. Projekt ten jest realizowany dla trzech grup wiekowych, a SHOWMAN jest przewodnikiem poszczególnych tematów.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w realizacji FILMOWEJ KSIĘGI PRZYGÓD, adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3. Na scenie zostało zbudowane studio filmow

e, a dzieci dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami, zapoznały się z podstawami pracy na planie filmowym. Poznały także różne rekwizyty niezbędne do kręcenia filmu. Zobaczyły między innymi, jak wygadają ekrany do trików technicznych typu green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej.

Na żywo, na dużym ekranie, wszyscy uczestnicy tych warsztatów mogli obserwować przebieg zajęć. Kilkoro dzieci wybranych z widowni, wcieliło się  w rolę aktorów. Wspólnie z ekipą TEATR SHOW zrealizowali oni film. Warsztaty zakończyła projekcja  zwiastunu tego filmu a cały film przesłany zostanie do naszej szkoły w niedługim czasie.

5
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 11
  • 13
Komentarze