14.04.2015

Teatrzyk kukiełkowy w szkole

10 kwietnia naszą szkołę odwiedziiła trupa teatralna, która zaprezentowała przedstawienie kukiełkowe. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej z niecierpliwoscia oczekując na występ, ponieważ w naszej szkole wszyscy kochamy teatr. W przedstawieniu wzięło udział dwóch aktorów i sześć pięknych kukiełek, uwagę przykłuwała też bardzo ciekawa scenografia i rekwizyty, którymi posługiwały się kukiełki. Historia opowiadała o dziadku, który znudzony swoim życiem na spokojnej wsi, dał się zwieść podróżnemu sprzedawcy i za kilka błyskotek sprzedał wędrowcy swoje zwierzaki-jego najlepszych przyjaciół. Człowiek szybko uzmysłowił sobie jednak, że mimo posiadania tych wszystkich pięknych rzeczy, jest bardzo samotny i nieszczęśliwy. Zdał sobie sprawę, że jedyne prawdziwe szczęscie płynie z kontaktów z bliskimi-rodziną i przyjaciółmi. Postanowił więc za wszelką cene odnaleźć swoje zwierzaki i mimo wielu przeciwności udało mu się odzyskać przyjaciół, którzy od razu wybaczyli dziadkowi, że ich oddał za błyskotki i wrócili z nim do zagrody.

Przedstawienie było bardzo  pouczajęce i przypomniało nam wszystkim, że to nie tablety i smartfony są w życiu najważniejsze:)

 

5
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 1
  • 9
Komentarze