14.04.2015

Święto czekolady-12 kwietnia

chocolate animated GIF

 

Mniammmmmmmmmm......:)

 

chocolate animated GIF

 

Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również piwo, mydło czy nawet masaż. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada w bardzo długo czekało na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju. Dlatego nie powinno dziwić, że na całym świecie ludzie wydają na ten smakołyk łącznie ponad 7 miliardów dolarów rocznie!

 

Czekoladowe cytaty:

 

„Największe tragedie napisali Grek Sofokles i Anglik Szekspir. Żaden z nich nie znał czekolady.”

 

„Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło. Jak narazie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto. Od razu czuję się lepiej.”

 

„Według mojej teorii, czekolada spowalnia proces starzenia się. Nawet jeśli tak nie jest, czy warto ryzykować?”

 

„Orzeszki zajmują tylko miejsce, gdzie powinna być czekolada.”

chocolate animated GIF

 

„Nie ma nic lepszego niż przyjaciel, oprócz przyjaciela z czekoladą.”

 

„Ocalmy Ziemię! To jedyna planeta, na której jest czekolada.”

 

 

Badania wykazują...
- według najnowszych badań psychologicznych przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii czekolada uspokaja również...zapachem. Zbadano wiele zapachów artykułów spożywczych, ale tylko czekolada tak wyraźnie oddziałuje na nasz mózg, działając na jego fale związane ściśle z koncentracją uwagi.
- inne badania odkrywają kolejne zdrowe właściwości uwielbianego przez wszystkich smakołyku, jakim jest czekolada. Wykazują, że bogata w kakao, ciemna czekolada może być zalecana osobom cierpiącym na marskość wątroby.


Ciekawostka:

  • Czekolada zawiera wiele składników, z których część może uzależniać, w tym: cukier, kofeinę, teobrominę, anandamid oraz fenyloetyloaminę, pochodną amfetaminy, Dla wielu zwierząt czekolada jest trucizną.
  • Organizmy koni, psów, kotów i papug nie są przystosowane do rozkładania zawartej w czekoladzie teobrominy. Spożycie czekolady może powodować u nich drgawki, zawał serca, krwotok wewnętrzny, a nawet śmierć.

chocolate animated GIF

 

Kto lubi czekoladę, łapka w górę!:)

Piszcie w komentach jakie produkty z czekolady lubicie najbardziej, wybierzemy najwiekszego łakomczucha w szkole!!!

 

frozen animated GIF

8
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 26
  • 17
Komentarze