07.04.2015

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

Dnia 25.03.2015r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klasy piątej przygotowali dla młodszych kolegów egzamin sprawdzający wiedzę i podstawowe zasady korzystania z biblioteki. Pierwszaki zdały go na piątkę. Świetnie odpowiadały na pytania, zagadki, rebusy…

gify książkigify książkigify książkigify książkigify książkigify książkigify książkigify książkigify książkigify książkigify książki

Pani bibliotekarka poinformowała dzieci jak szanować książki, zapoznała z regulaminem wypożyczania i pokazała jak korzystać ze zbiorów biblioteki. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki. Dzieci podpisały się na swojej karcie czytelnika, co oznacza, że stały się od dziś oficjalnie prawdziwymi czytelnikami biblioteki szkolnej.


Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Zakładką od książki dotykając prawego ramienia każdego ucznia pani mówiła: „Pasuję Cię na czytelnika naszej biblioteki”. Dzieci skupione i poważne uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki. Na koniec uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i zeszyty lektur i ołówki. Od tej pory biorą też udział w szkolnym konkursie bibliotecznym. Przed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć książkę. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dajcie znać w komentarzach, czy pamiętacie jeszcze własne pasowanie na czytelnika i czy czy zapadło Wam w pamięć coś ciekawego?

5
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 14
  • 9
Komentarze