05.09.2021

Fantastyczne info ekologiczne

Czy wiesz, że....:

1. Czy wiesz, że jedna szklana przetworzona butelka, pozwala zaoszczędzić energię równą świeceniu przez 4h, 100 watowej żarówki? Jest to niesamowite, ponieważ tak mała rzecz jak butelka potrafi sprawić, że oszczędzamy energię.

clean up children GIF by Earth Hour

2. By wyprodukować tonę papieru, trzeba pozbawić życia ok. 18 drzew. Często będąc w szkole marnujemy kartki papieru, które później lądują w koszu. A by pozyskać nowe, nadal są ścinane kolejne drzewa.

5. 6 puszek wyprodukowanych metodą recyklingu, pozwala na zaoszczędzenie 1 litra benzyny.

6. Produkty, które są w 100% szklane, nadają się do ponownego recyklingu i użycia po raz kolejny. Jest to świetna sprawa, ponieważ nasze środowisko nie cierpi na tym, a zyskuje. Dlatego gdy pijesz sok ze szklanej butelki oddawaj ją w sklepach do ponownego recyklingu. Dzięki temu chronisz naszą Matkę Naturę przed rozkładem kilkusetletnim.

7. Wszystkie duże miasta w Polsce, podczas zwykłego dnia wysyłają na wysypiska śmieci ok. 100 ciężarówek z odpadami.

8. Gdy ktoś wyleje choćby 1 litr oleju silnikowego do rzeki, jest on w stanie zanieczyścić ok. 1 miliona litrów wody. Musimy mieć baczenie na to, że później my tą wodę pijemy.

9. Ocieplenie klimatu w 2050 roku, może spowodować, że wybrzeża Wielkiej Brytanii zaleje woda. Wszystko to przez nieszanowanie przez człowieka naszego środowiska.

Earth Environment GIF by Bhumi Pednekar

10. WHO ogłosiło do opinii publicznej, fakt iż 75% zgonów następuje wskutek zatrucia środowiska oraz nieprawidłowego sposobu życia.

(opr. na podst. fajnepodroze.pl)

4
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 0
  • 22
Komentarze