05.09.2021

Fantastyczne info ekologiczne cz.2

Chcesz poznać kolejne ekologiczne ciekawostki? Zapraszamy:

 

11. Aż 2/3 mieszkańców świata oddycha powietrzem zatrutym przez smog. Na dłuższą metę niestety zdrowie tych osób będzie bardzo zagrożone, a nawet życie.

china earth GIF by INSIDER

12. Czy wiesz, że wokół ziemi krąży 10 tysięcy satelitów? Nikt nie spodziewałby się, że jest ich tak wiele. Jednak wiele niestety nie działa.

13. Śmieci, które lądują w Twoim koszu prawie w 50% są to odpadki nadające się na kompost. Dzięki własnemu kom postnikowi, będziemy mogli sadzić owoce i warzywa na odpowiednio nawożonym gruncie. Jest to niezwykła bomba witaminowa dla naszych roślin.

Food Diy GIF by Common Ground Compost

14. Recykling jednej metalowej puszki to 3 godzinne oglądanie telewizji

15. Przetworzony wcześniej papier można z powodzeniem wykorzystać do izolacji oraz urządzania domu. Świetnie izoluje podłogę.

16. Przez fakt, iż teraz wszystko pakowane jest w pojedyncze plastikowe opakowania, aż 1/3 wszystkich śmieci to opakowania po produktach żywnościowych. Codziennie na wysypiska śmieci trafia ich taka ilość, że przeciętny Polak nie uwierzyłby, póki by tego nie zobaczył.

17. Przetworzenie puszki na nową trwa ok. 6 tygodni. Jest to praktycznie 2 miesiące, więc jeśli kupujesz napój w puszce, zastanów się dwa razy, czy nie lepiej kupić go w szklanej butelce. Szklane butelki dzięki recyklingowi, używane są wielokrotnie, dzięki czemu zaoszczędzamy czas i mniej zaśmiecamy środowisko, w którym żyjemy.

ski skiing GIF

18. Cały strój narciarski może zostać stworzony z przetworzenia 26 plastikowych butelek. Jest to niesamowicie dużo pracy i energii osób pracujących w ten sposób
.
19. Śmieci trafiające na wysypisko śmieci, zostają na nim ok. 30 lat. Jest to bardzo długi okres czasu. Wysypiska śmieci położone za miastami, są to miejsca, które straszą swym wyglądem i zapachem. Góry śmieci aż kotłują się ze wszystkich stron tworząc przy tym wielki zamęt i bałagan.

4
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 16
  • 13
Komentarze