18.02.2016

Lekcja pokazowa „Czy pieniądze są nam potrzebne?"

Praca w SKO, to przyjemność, zaczynamy więc... Zapraszamy na naszego bloga. ,,Czy pieniądze są nam potrzebne?" Może nie są najważniejsze, ale napewno

18.01.2016r.

W ramach zajęć opiekuńczych prowadzonych  w czasie feri zimowych została zorganizowana lekcja pokazowa

 „Czy pieniądze są nam potrzebne”. Organizatorkami przedsięwzięcia były: p. Daria Lewicka i p. Elwira Melka- opiekunki SKO.

W trakcie lekcji uczniowie  zrozumieli, że w dawnych czasach pienądze nie stanowiły podstawowego środka płatniczego a królował raczej handel wymienny. Zapoznali się z historią pieniądza a przede wszystkim z  wyglądem polskich monet i banknotów. Dzieci doszły do wniosku, że prowadząc gospodarstwo domowe, mamy do czynienia z przychodami i rozchodami,a co najważniejsze, należy pamiętać,aby  wydatki nie przekroczyły sumy pieniędzy jaką posiadamy. Wysłuchali także opowiaadania, w którym to dzieci wybierały się w podróż i w wczuwając się w wakacyjną atmosfrę pomogły głównym bohaterom zaplanować i podliczyć wydatki związane z wyprawą. Uczniowie zrozumieli, że pieniądze, karty płatnicze są powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnym rozwiązywaniu zadań. Lekcja przyniosła oczekiwany rezultat- przybyli nam nowi członkowie SKO!

img

img

img

img

2
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 9
  • 4
Komentarze