20.06.2022

Edukacja finansowa w naszej szkole

W naszej szkole z dużym powodzeniem rozwija się przedsiębiorczość i postawy ekonomiczne wśród społeczności uczniowskiej.

Podejmujemy liczne działania na rzecz edukacji finansowej, współpracujemy z bankiem PKO Bank Polski Oddział 1 w Biskupcu, bankiem BNP PARIBAS, Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni. Dzięki tej współpracy uczniowie mają możliwość realizacji różnorodnych projektów edukacyjnych, korzystania z ciekawych materiałów oraz uczestnictwa w wyjazdach i zajęciach prowadzonych przez pracowników banku.
Edukacja przekłada się również na sukcesy uczniów.
W czerwcu br. uczeń klasy siódmej Paweł Włoch został finalistą „Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów” i z ponad 240 uczestników znalazł się w gronie dwunastu najlepszych uczniów klas 7-8 w Polsce. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Z cyberbezpieczeństwem na Ty” i miała na celu edukację młodzieży w zakresie tematyki cyberbezpieczeństwa w odniesieniu do finansów osobistych. Paweł zmierzył się z wiedzą innych uczniów z całej Polski biorąc udział w wydarzeniu jakie miało miejsce 11.06. br. w Warszawie.
Kolejnym sukcesem jakim możemy się pochwalić w związku z edukacją ekonomiczną jest sukces uczniów klas trzeciej i piątej. Obie grupy wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „ Misja Kieszonkowe” i każda z nich została zwycięzcą nagrody II stopnia w swoich kategoriach. Konkurs był poprzedzony udziałem w projekcie edukacyjnym, którego podsumowaniem było wykonanie prac zgłoszonych do konkursu.
Ekonomia i finanse to także konkurs plastyczny „Jak gospodaruję swoim kieszonkowym”, w którym uczennica klasy drugiej Zuzanna Ejdys wykonując pracę plastyczną na podany temat” została laureatką tegoż konkursu, którego organizatorem było Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni.

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 14
  • 12