07.01.2023

Wycieczka do Warszawy

W dniu 10 października 2022 roku uczniowie klas III – VIII naszej szkoły wraz z wychowawcami wyjechali na edukacyjną wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem programu był udział w muzycznym spektaklu edukacyjnym wprowadzającym dzieci w świat  najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków pt. Wanna  Archimedesa w teatrze Capitol. Mądry i zabawny Profesor Rozumny przedstawił swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznały dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Wszystko to działo się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik - to interaktywna wystawa, na której znajduje się ponad 450 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Dzięki doświadczeniom dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Po eksperymentach przyszedł czas na wizytę w Planetarium i udział w seansie pt. Jesteśmy Astronautami. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam szybko, a po nim pozostały niezapomniane wrażenia. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Czurył.

0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 8
  • 16