23.12.2015

Nasz historia najbliższa

grudzień

Klasa II razem z panią Renatką wyruszyła na wycieczkę

do Tarcz - miejscowości oddalonej od szkoły 2 kilometry.

Warunki pogodowe nie były atrakcyjne, niewielka mżawka, zachmurzenie, ale mimo wszystko ruszyli pieszo do celu.

A celem wyprawy była nowo otwarta Izba Pamięci

przygotowana przez mieszkańców wsi Tarcze. 

"Kustoszem" tego niewielkiego muzeum jest pani Beata Młyńska, która chętnie zapoznała przybyłych gości z zawartością dawnej izby. Uczniowie zobaczyli zgromadzone eksponaty, stare przedmioty używane przez naszych przodków. Było tam wiele ciekawych rzeczy, takich jak: magiel, masielnica, żelazka, radio, dziecięcy wózek, obrazy święte, maszyna do szycia, kufer na bieliznę i łóżko do spania ustawione w alkierzu. Całość wystawy jest efektownym obrazem dawnego życia naszych babć i dziadków.

Pani Beata zrobiła na zakończenie słodką niespodziankę - cukrową watę. Szczęśliwi, zasłodzeni, bogatsi o nowe wrażenia i wiadomości wrócili do szkoły. W tym czasie nawet pogoda okazała się przychylna i  zaświeciło słoneczko. Okazało się jednak, że z kondycją drugoklasistów nie jest dobrze, do szkoły dotarli strasznie zmęczeni, ale wycieczkę ocenili jako bardzo udaną. Dziękujemy pani Beacie za zaproszenie i opiekę podczas zwiedzania, a także za słodki poczęstunek. 

Podobną wyprawę zorganizowała też p. Kasia swoim uczniom czyli kl. VI.

Oni także z zainteresowaniem obejrzeli co znajdowało się w dawnych domach i gospodarstwach wiejskich czyli w domach ich dziadków, pradziadków, a to przecież historia nasza najblizsza i warto ją poznawać.

img

img

img

img

img

img

img

img

24
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 8
  • 1
Komentarze