28.09.2016

LUDZIE SUPER EKO

wrzesień

 

O tym, że nasi uczniowie (ci obecni i ci co edukację w szkole podstawowej już zakończyli), a także szerokie grono rodziców to super ludzie wiedzieliśmy od dawna. Udawadniają to codziennie, wspierając swoje dzieci w wielu akcjach, motywujac ich do działań, pokazując siebie w działaniu, w organizacji wielu akcji, uroczystości, festynów, zabaw ....

Ale to co i jak to zrobili mieszkańcy Tarcz zaskoczyło wielu. Ich pracowitość i pomysłowość przeszła wszelkie oczekiwania.

Na wiosną wykonali ogromna pracę- posprzatali las w okolicach swojej wioski. A jak on wyglądał, nie będe opisywać, ale spacery po nim nie były wskazane ze względu na góry śmieci zalegające wzdłuż przebiegajacej drogi. Przez wiele dni mieszkańcy Tarcz poświęcali swój wolny czas i sprzatali las, nie szczędzac sił i sprzętu.

Efekt był rewelacyjny!!!! Las odzyskał swój normalny wygląd.

Sprzatanie lasu odbywał się nie po raz pierwszy, niestety często już po kilku dniach śmieci pojawiały się znowu, a ich ilośc zwiększała sie systematycznie.

Tym razem mieszkańcy Tarcz postanowili temu zapobiiec, zrobili coś czego jeszcze moje oczy nie widziały. 

Otóż w lesie pojawiła się ogromna tablica z wymownym napisem:

"NIE CHCEMY, 

ABY NASZ LAS 

TAK WYGLĄDAŁ" 

a obok na drzewach i krzewach zawiesili śmieciowe "ozdoby".

imgimg

 

img

 

Oprócz tego w lesie zostały zawieszone kamery oraz tablice informujące o monitoringu. Pomysł rewelacja i w dodatku bardzo skuteczny, bo śmieci się nie pojawiają, a las cieszy zielenią. Mogę o tym zaświadczyć- dwa razy dziennie przejeżdżam i podziwiam.

img

img

 

 

  

3
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 7
  • 11
Komentarze