Kto wytrwale trenuje, w sporcie laury zyskuje!

Nasi wspaniali sportowcy :-)

img

1. Gimnastyka sportowa

Dwie uczennice z naszej szkoły: Oliwia Hyszczyn z 1b i Lena Purzyńska z 2c trenują gimnastykę sportową. Treningi odbywają się 5 razy w tygodniu po 3 godziny dziennie. Dodatkowo trzeba dojechać na nie 45 km do Wrocławia. Jednak dziewczęta nie narzekają i wytrwale trenują. W dniach 3-4 czerwca startowały w Zabrzu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Gimnastyce Sportowej. Oliwa zwyciężyła w skoku i wywalczyła srebro na równoważni, a Lena była trzecia w skoku i czwarta w ćwiczeniach wolnych.

img

img

img

img

img

2. Piłka nożna dziewcząt

W dniach 5-7 czerwca 2017 roku odbył się w Warszawie krajowy finał turnieju piłki nożnej dziewcząt „From schools to women’s league” organizowany przez PZPN. Eliminacje do finału trwały przez pół roku. Wzięła w nim udział drużyna piłkarek z Bierutowa trenowana przez Pana Przemka Przybylskiego. Zawodniczki z Bierutowa zajęły bardzo dobre 5 miejsce w kraju.