15.12.2019

Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień

„Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności…”

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wyjątkowy dzień – dzień dobrych uczynków, szczerych uśmiechów oraz pozytywnych emocji. Stąd też już po raz kolejny obchodzimy go w murach naszej szkoły. Z okazji tego święta działała Szkolna Poczta Życzliwości, gdzie przedstawicielki SU rozdawały uczniom karteczki, na których każdy mógł wypisać gesty życzliwości, jak też pozdrowienia dla kolegów, koleżanek, nauczycieli czy pracowników szkoły. Ponadto na tę okoliczność została utworzona „Aleja Życzliwości” – na głównym korytarzu zawisły uśmiechnięte buźki, a wraz z nimi cytaty i złote myśli o życzliwości, informacje na temat obchodów Dnia Życzliwości, Kodeks Człowieka Życzliwego, jak też „Darmowe komplementy”, „Darmowe Uśmiechy” czy „Miłe słowa”, które każdy mógł oderwać, wziąć dla siebie bądź też podarować drugiemu i sprawić komuś przyjemność. Jako że życzliwość kojarzona jest z uprzejmością przeprowadzono konkurs-test z zasad szkolnego (i nie tylko) savoir vivre’u. W kategorii klas I-III, zaszczytne I miejsce zdobyła klasa II w składzie Amelia Kowalska i Adrian Dudek, II miejsce zajęła klasa III, którą reprezentowały Ilona Kapusta i Milena Majewska, natomiast na III miejscu uplasowała się klasa I w składzie Antonina Kowal i Nikola Stęchły. W kategorii klas IV-VIII, zaszczytne I miejsce zdobyła klasa VI w składzie Justyna Płoskoń i Hubert Stępak, II miejsce ex equo zajęła klasa VII w składzie Daria Jarosz i Alicja Słoma oraz klasa V w składzie Wiktoria Stanowska i Konstanty Węgrzyn, III miejsce wywalczyła klasa VIII (reprezentowały ją Zuzanna Ciurko i Patrycja Gardziel), a miejsce IV zajęła klasa IV ( w składzie Oliwier Chlebuś i Dominik Płoskoń).

W tym dniu również odbyło się również głosowanie na „Najżyczliwszego ucznia w szkole”. Ten zaszczytny tytuł zdobyły: Zuzanna Ciurko (I miejsce), Julia Stępak (II miejsce) oraz Oliwia Stęchły (III miejsce).

Mamy nadzieję, że powyższe akcje ukazały naszym uczniom, że drobne gesty życzliwości nie wymagają od nas wiele wysiłku a potrafią „wyczarować” pokłady uśmiechu i dobra wokół nas!

img

0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 6
  • 11