23.10.2019

I Regionalny Turniej BRD dla uczniów Szkół Podstawowych

5 października na terenie sali widowiskowo-sportowej w Przelewicach odbył się I Regionalny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Turniej obył się w ramach realizacji Regionalnej Inicjatywy Obywatelskiej - Programu Marszałkowskiego Społecznik 2019-2021. Organizatorami turnieju byli: PZM Oddział Terenowy w Szczecinie, Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach, OSP w Jesionowie.

Uroczystego otwarcia w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji dokonał kom. Paweł Rut z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie oraz Wiceprezes PZM w Szczecinie  Pan Józef Liszczak. Podczas oficjalnego otwarcia obecni byli również zaproszeni goście: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach  podinsp. Rafał Janzen oraz Komendant Komisariatu Policji w Lipianach kom. Monika Klemenska.

img 

Do rywalizacji przystąpiły drużyny z czterech powiatów naszego województwa tj.: gryfińskiego – SP w Zielinie oraz Swobnicy, choszczeńskiego - SP w Zieleniewie, stargardzkiego – SP w Dolicach oraz pyrzyckiego PSP w Jesionowie, NSP w Przelewicach oraz PSP w Żukowie. Zawodnicy rywalizowali z godnie z obowiązującym regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Rozwiązywali testy z wiedzy o ruchu drogowym oraz pokonywania skrzyżowań, udzielali pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym oraz sprawdzili swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód. Ze względu na deszczową pogodę odwołano część na miasteczku ruchu drogowego.

Najlepsi zawodnicy w  rywalizacji indywidualnej w kat. młodszej:

 1. Nina Klemenska
 2. Anastazja Skawińska
 3. Jakub Wójcik (PSP Żuków)


Najlepsi zawodnicy w rywalizacji indywidualnej w kat. starszej:

 1. Maciej Karolak
 2. Klaudyna Wleklik
 3. Cezary Stańczak


Wyniki w rywalizacji drużynowej kat. młodsza:

 1. PSP w Jesionowie
 2. PSP w Żukowie
 3. SP w Zielinie
 4. NSP w Przelewicach
 5. PSP w Jesionowie II
 6. SP w Dolicach


Wyniki w rywalizacji drużynowej kat. starsza:

 1. SP w Zielinie
 2. PSP w Jesionowie
 3. PSP w Żukowie
 4. SP w Zieleniewie
 5. NSP w Przelewicach
 6. SP w Swobnicy

Wręczenia nagród uczestnikom turnieju dokonali: Pan Marian Świderski- Przewodniczący Rady Gminy w  Przelewicach, Pan Józef Liszczak Wiceprezes PZM, Pan Dariusz Jałoszyński Wiceprezes oraz Waldemar Wiśniewski Członek Zarządu  Uczniowskiego Klubu Sportowo - Motoryzacyjnego w Przelewicach . Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów, życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym a w szczególności w eliminacjach powiatowy, wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Koordynator Turnieju - Waldemar Klemenski         

3
Dodaj Komentarz
 • 9
 • 2
 • 3
Komentarze