23.09.2021

Projekty międzynarodowe w naszej szkole

Uczniowie  naszej szkoły rozpoczęli współpracę międzynarodową ze szkołami europejskimi w ramach dwóch projektów na platformie eTwinning. 

1.Projekt „Our Funny Little Worlds” jest realizowany ze szkołami z Turcji, Ukrainy(główni koordynatorzy), Litwy, Hiszpanii, Portugalii, Jordanii, Krakowa, Sieradza. Głównym celem projektu jest zapoznanie się uczniów z innymi uczestnikami projektu, nawiązanie dobrych relacji, przełamanie barier, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, komunikacja w języku angielskim oraz wykorzystanie narzędzi multimedialnych w nauce języka anielskiego. Uczniowie będą mieli możliwość wymiany opinii na bliskie im tematy takie jak: życie szkolne, plany na przyszłość, legendarne postaci, tradycje, podróże, przydatne życiowe wskazówki, jedzenie i festiwale, era cyfrowa, współcześni bohaterowie, zakupy. Pierwsze efekty pracy są już widoczne na stronie projektu.

Logo projektu wykonane przez Natalię Szubę (we współpracy z innymi uczestnikami).

img

https://twinspace.etwinning.net/192985/home

 

2.Projekt „European Friendship” powstał we współpracy ze szkołą z Włoch, Francji(główni koordynatorzy), Rumunii, Litwy, Portugalii. 

Praca uczniów nad projektem będzie polegała na comiesięcznej wymianie informacji na zadany temat. Młodzież będzie miała okazję poznać zwyczaje, tradycje, kulturę, święta, ciekawe miejsca krajów partnerskich. 

 

INNOWACJA

W roku szkolnym 2021/2022 realizowana będzie innowacja pedagogiczna pt.”Idioms are around us”. Innowacja ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów o nowe, często nietypowe słownictwo i wyrażenia. Każdy miesiąc to inny motyw przewodni idiomów. A zatem – let’s mix business with pleasure!

Koordynatorem projektów w naszej szkole jest p. Agnieszka Boruch we współpracy z pozostałymi nauczycielami języka angielskiego.

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 4
  • 10