23.02.2023

UWAGA,UWAGA

LOKATKA PRZYPOMINA O INTERNETOWYM TEŚCIE WIEDZY SKO 2023!!!!

Czym jest e-sport, jak rozpoznać phishing, co jest podstawą piramidy żywienia,

czy reanimacja to, to samo co resuscytacja?

Między innymi z tego typu pytaniami zmierzą się uczestnicy tegorocznej edycji Testu Wiedzy SKO. 

Planowana data uruchomienia testu to 15 marca 2023 r.

 

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW TESTU CZEKAJĄ DROBNE UPOMINKI!!!!

POTWIERDZENIEMUDZIAŁU BĘDZIE DYPLOM UCZESTNICTWA.

img

 

Test wiedzy SKO powstał w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, ale mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby – zarówno dzieci, jak i dorośli. Wiedza, jaką należy się wykazać, dotyczy tematyki finansów, w tym oszczędzania, ekologii, aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania, cyberbezpieczeństwa oraz NOWOŚĆ – pierwszej pomocy.

Każdy uczeń (do 13. roku życia), który weźmie udział w teście i uzyska pozytywny wynik (odpowie prawidłowo na minimum 7 z 10 pytań),  pomoże swojej szkole w zdobyciu punktów w corocznym Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli oraz otrzyma elektroniczny dyplom Mistrza wiedzy SKO. Dobry wynik uczniów w teście to szansa na 20% punktów w Konkursie.

O czym warto wiedzieć?

1. Jaką wiedzę będzie sprawdzał Test wiedzy SKO?
Podobnie, jak w dwóch poprzednich edycjach, test będzie sprawdzał wiedzę dot. oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania, aktywnego stylu życia i cyberbezpieczeństwa. Tegoroczna edycja dodatkowo będzie zawierała pytania odnoszące się do najnowszego materiału edukacyjnego SKO na temat pierwszej pomocy.

Szczegółowe informacje znajdują się w specjalnie opracowanym sylabusie. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem oraz przekazania go uczniom i rodzicom.

Sylabus  /kliknij!!!/

Uczestnicy, którzy zapoznali się z sylabusem oraz materiałami edukacyjnymi SKO, bez problemu zaliczą test oraz uzyskają dyplom Mistrza wiedzy SKO :-)

2. Grupy wiekowe oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
Test będzie realizowany w kilku wersjach, dopasowanych do wieku uczestników:

• klasy 0-2, 3-4, 5-6,
• dzieci młodsze z danej szkoły (pięciolatkowie) oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi rozwiążą test dla klas 0-2.

3. Czy tylko SKO-wicze (posiadacze kont SKO) mogą przystąpić do Testu wiedzy SKO?
Nie ograniczamy testu tylko do uczniów-posiadaczy konta SKO. Każdy – nawet osoba dorosła – może rozwiązać „Test wiedzy SKO”. Link do testu w formie elektronicznej od 15 marca 2023 r. dostępny będzie na stronie internetowej PKO Banku Polskiego oraz na platformie SzkolneBlogi.pl. Do wyliczenia wyniku szkoły (uwzględnianego w Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli) liczyć się będą pozytywne rezultaty osiągnięte przez uczniów, którzy na dzień rozpoczęcia testu nie ukończyli 13. roku życia, o ile ich szkoła uczestniczy w programie SKO PKO Banku Polskiego. Uczniowie danej szkoły otrzymają specjalne kody od Nauczyciela-Opiekuna SKO, które należy wpisać w polu ‘kod szkoły’.

4. Czy do testu można przystąpić tylko raz?
Każdy uczestnik testu może rozwiązywać go wielokrotnie. Wystarczy każdorazowo wpisać inną nazwę użytkownika, a system wylosuje nową pulę pytań. Do wyliczenia wyniku szkoły będzie brany pod uwagę tylko jeden pozytywny wynik uzyskany przez danego uczestnika.

5. Czy „Test wiedzy SKO” będzie odbywał się tylko w formie elektronicznej?
Uczestnik testu może go rozwiązać na jeden z dwóch sposobów:
• elektroniczny, poprzez dedykowaną stronę internetową,
• papierowy, na karcie przekazanej przez Nauczyciela-Opiekuna SKO uczestnikom, którzy zadeklarowali wcześniej taką formę rozwiązywania testu.

6. Kiedy odbędzie się Test wiedzy SKO?
Rozpoczęcie testu planowane jest na 15 marca 2023 roku. Do Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli zaliczane będą testy wykonane w terminie 15 marca–30 kwietnia 2023 r. Po tej dacie również będzie można przystąpić do testu, jednak jego wynik nie będzie uwzględniony w ramach konkursu SKO.

Doskonałym treningiem szarych komórek uczniów może być realizacja ubiegłorocznej edycji testu, która cały czas jest dostępna pod linkiem: https://www.pkobp.pl/test-sko.

7
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 0
  • 1
Komentarze