16.02.2020

Hasła w Internecie

luty

 

Bezpieczne hasło – czyli jakie?

 

Zahasłowane powinno być wszystko – nie tylko twoje konta pocztowe, bankowe i social media, lecz także twój komputer czy dostęp do twojej sieci domowej. Jeśli możesz gdzieś użyć hasła – zrób to. Hasło powinno być zapisane tylko w twojej pamięci i nie jest dobrym pomysłem zapisywanie go gdziekolwiek, a już szczególnie w miejscach dość oczywistych – jak notatnik w telefonie, kalendarz, karteczka na monitorze.

Znalezione obrazy dla zapytania: Hasła w internecie

 

Hasło powinno być przede wszystkim mocne – a stworzenie mocnego hasła wcale nie jest takie proste. Specjaliści doradzają, aby hasło było ciągiem niepowiązanych ze sobą znaczeniowo, jak najbardziej zróżnicowanych, minimum dziesięciu znaków (wielkich i małych liter, cyfr i znaków specjalnych). Nie powinno więc być nim słowo ani nawet kilka słów, ale raczej wybrane litery z jakiejś sentencji czy przysłowia – wówczas tobie będzie dość łatwo odtworzyć nawet bardzo skomplikowane hasło, a jednocześnie twoje konto będzie świetnie chronione. Najczęściej używane hasła, takie jak „qwerty”, „polska” czy „123456”, dla komputera są możliwe do złamania w kilka minut.

 

Ważne jest również, by mieć osobne hasła do social mediów, osobne do bankowości, a osobne do poczty – i wreszcie, by regularnie je zmieniać (najlepiej co miesiąc).

Znalezione obrazy dla zapytania: Hasła w internecie

https://www.zaplo.pl/blog/zasady-korzystania-z-internetu-czyli-jak-dbac-o-swoje-bezpieczenstwo-w-sieci/

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 4
  • 18