19.11.2025
Sukcesy młodych historyków z SP 2 w Lubaniu!👏
Już kolejny rok z rzędu -uczniowie SP2 - okazali się najlepsi w prestiżowym miejskim konkursie historycznym, który odbył się 3 listopada.
Patronat nad konkursem „ Jeszcze Polska nie zginęła …” – Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, objął Pan Burmistrz Lubania Grzegorz Wieczorek.
Uczniowie zaprezentowali imponującą wiedzę oraz głębokie zrozumienie dziejów naszego kraju, zdobywając najwyższe miejsca na podium.
I miejscezajął Jakub Bortko .
Na II miejscu uplasowała się Karolina Kuchmistrz.
Tegoroczne sukcesy naszych uczniów są powodem do szczególnej dumy. Pokazują, że w murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu dojrzewa młode pokolenie świadomych, ambitnych i dociekliwych młodych ludzi, dla których historia to nie tylko szkolny przedmiot, ale prawdziwa pasja. Dzięki wsparciu nauczycieli i
w trosce o rozwój talentów, szkoła po raz kolejny udowadnia, że potrafi kształcić uczniów na najwyższym poziomie.
Serdecznie gratulujemy Jakubowi i Karolinie !
Życzymy im, aby zamiłowanie do historii prowadziło ich do kolejnych wyzwań i zwycięstw.
0
1
