21.04.2015

Zostań przyjacielem Ziemi !

Wielkimi krokami zbliża się największe ekologiczne święto − Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi, które odbędą się pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła” zwracają uwagę na odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną.

dzienziemi2013300x225.jpg

Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych. Związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane są corocznie wiosną w wielu krajach. Wiosenna równonoc na Półkuli Północnej to w kulturze wielu społeczeństw moment szczególny w powtarzającym się corocznie cyklu funkcjonowania przyrody. Jest  symbolem odrodzenia, pojawiania się na świecie nowego życia i równowagi. Potrzeba poszukiwania równowagi w działaniach na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego i ochrony środowiska została poparta przez ONZ. W 1971 r. Sekretarz Generalny ONZ, Sithu U Thant, podpisał proklamację przyjmującą moment wiosennej równonocy na datę obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Z tego też powodu SKO-wicze z klasy I i III już kilka dni wcześniej rozmawiali na ekologiczne tematy: „Góra śmieci nas oświeci”, „Kłopoty z wodą”. Dziś chcemy Wam zaprezentować kolejne zajęcia z tego cyklu – „Zostań przyjacielem Ziemi !”. Uczniowie dyskutowali o tym, co możemy zrobić dla naszej planety, aby pozostała piękna i zasobna na długie lata.

dzieziemi001.jpg

 

dzieziemi003.jpg

 

dzieziemi005.jpg

 

dzieziemi004.jpg

A jutro będziemy wykonywać prace plastyczne. Jeśli jesteście ciekawi - zajrzyjcie.

 

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 8
  • 11