18.03.2019

Zielone szaleństwo

Dzień świętego Patryka jest narodowym świętem mieszkańców Irlandii. Wówczas przywołują oni pamięć o zmarłym 17 marca 461 r. patronie swojego kraju, misjonarzu, który krzewił na Zielonej Wyspie chrześcijaństwo. Jednak zgodnie z tamtejszym powiedzeniem, że każdy tego dnia chce być Irlandczykiem („Everyone wants to be Irish on St. Patrick's Day” ), świętuje się go także w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu państwach europejskich, w ostatnich latach także w Polsce.

Dzień św. Patryka to także czas, w którym dużą rolę odgrywa jedzenie. Dzień św. Patryka przypada zawsze w Wielkim Poście. Przez te 40 dni je się mniej np. mięsa. Jednak w Dniu św. Patryka ta zasada nie obowiązuje – Irlandię ogarnia zielone szaleństwo – zielone napoje, zielone warzywa, wszechobecne koniczynki (symbol Trójcy Świętej zawsze kojarzony z Dniem św. Patryka). Większość rodzin spotyka się i je wspólnie lunch lub obiad.

Społeczność naszej szkoły też ogarnęło zielone szaleństwo - zielone elementy garderoby, zielone ciasta i ciasteczka, zielone napoje i przekąski.

img

img

img

img

img

img

img

img 

 

2
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 13
  • 4
Komentarze