23.04.2018

Z okazji Dnia Ziemi ...

Każdy człowiek, zarówno dziecko jak i dorosły powinien zdawać sobie sprawę z faktu jak wielkie znaczenie dla życia na Ziemi ma czyste środowisko przyrodnicze i jakie są skutki jego zanieczyszczeń. W myśl powyższego stwierdzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali apel oraz sadzili kwiaty przy szkole. Wzięli również udział w pikiecie ekologicznej, podczas której przedstawili najważniejsze postulaty działań zmierzających do ochrony  środowiska.

Z samego rana uczniowie zabrali się do sadzenia kwiatów. Następnie odbył się apel, po którym wszyscy zebrali się przed szkołą, aby wspólnie wyruszyć na wieś. Kolorowym plakatom i balonom towarzyszyły ekologiczne hasła głośno skandowane przez uczniów. Wszyscy napotkani mieszkańcy otrzymywali ulotki, a wraz z nimi plastikowy ekologiczny kwiat.

Jednym z głównych celów tego przedsięwzięcia jest włączenie społeczności lokalnej w ochronę środowiska, a także wzrost jej świadomości ekologicznej. Uczniowie maszerując po wsi Michałów z hasłami o tematyce ekologicznej chcieli zwrócić uwagę dorosłym mieszkańcom, jak ważna jest dbałość o środowisko i otoczenie, w którym żyjemy.

img

img

img 

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

3
Dodaj Komentarz
  • 26
  • 21
  • 16
Komentarze