29.04.2011

Wspomnienia z wycieczki do Warszawy w ramach programu SKO przygotowanego przez PKO Bank Polski

W wycieczce do Warszawy zorganizowanej i sponsorowanej przez PKO BP, która odbyła się 27 kwietnia wzięło udział 27 uczniów – członków SKO.

Wycieczka była dla nas wielkim wyróżnieniem i dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć oraz niezapomnianych wrażeń.

Najbardziej podobała się uczniom interaktywna wystawa w Centrum Nauki Kopernik, ponieważ jest to miejsce, gdzie w nietypowy sposób mogli zetknąć się z treściami należącymi do wielu gałęzi wiedzy. Jest to również miejsce, które porusza umysły, rozwija wyobraźnię oraz rozbudza ciekawość świata i wspiera proces uczenia się, a przy tym wszystkim pozwala się pobawić.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła uroczystość jubileuszu XX – lecia ZBP w Filharmonii Narodowej. Uczniowie byli zachwyceni pięknem i niezwykłością miejsca oraz pod wielkim wrażeniem obecności tak wiele znanych i ważnych osobistości życia kulturalnego i politycznego (m.in. Prezydenci: L. Wałęsa i A. Kwaśniewski, E. Flinta, Z. Wodecki, M. Walewska) . Poczuli się bardzo docenieni i wyróżnieni. A do tego jeszcze te piękne skarbonki i pieniądze na wymarzony cel.

Po zakończeniu koncertu goście zostali zaproszeni za uroczysty bankiet, podczas którego zostali poczęstowani jubileuszowym tortem 20-lecia ZBP; wtedy posypał się deszcz złotych konfetti – było uroczo.W tym czasie uczniowie mięli możliwość zbierania pieniędzy na częściowe pokrycie kosztów związanych z budową boiska sportowego.

Ciekawa była także wizyta w VI Oddziale PKO BP, a bardzo przyjemny okazał się spacer po ZOO z odwiedzinami żyrafy Lokatki.

Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi.

Następnego dnia po wycieczce zebraliśmy się na sali, aby komisyjnie policzyć zebrane pieniądze. Zebraliśmy kwotę, jakiej się nie spodziewaliśmy: 3580,00 zł. Jest to w naszej ocenie bardzo duża suma, która przyspieszy zakończenie prac budowlanych i jednocześnie spełni marzenia wszystkich uczniów szkoły.

 

Zdaniem uczniów i naszym – opiekunów, była to najciekawsza wycieczka ostatnich lat, za którą jeszcze raz bardzo dziękujemy.

 

wycieczka004.jpg
wycieczka001.jpg
wycieczka005.jpg
wycieczka008.jpg
wycieczka012.jpg
wycieczka019.jpg
wycieczka020.jpg
wycieczka021.jpg
wycieczka023.jpg
wycieczka024.jpg
wycieczka029.jpg
wycieczka030.jpg
wycieczka032.jpg
4
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 8
  • 13
Komentarze