21.03.2019

Witamy wiosnę

img

Płyń sobie Marzanno szumiącym potokiem,

Nad morze szerokie, nad morze głębokie… 

czyli

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ MARZANNĘ

I POWITANIE WIOSNY

 img

Zima leniwie szykuje się do odejścia, a my z każdym dniem coraz bardziej zbliżamy się do zmiany pór roku. Już niebawem powitamy WIOSNĘ. To właśnie wtedy dzień zrówna się z nocą, która od tej chwili będzie coraz krótsza. Wiosna to pora roku, która angażuje wszystkie zmysły, zatem każdy wnikliwy obserwator z pewnością ją ujrzy, usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież nieśmiałe promienie słońca, zielone pąki na drzewach i pierwsze kwiaty, to radosne ćwierkanie ptaków i powiew ciepłego wiatru. A gdzie najlepiej szukać wiosny? Oczywiście na łonie natury, wśród budzącej się z zimowego snu przyrody.

 „Powitanie wiosny”- to cykliczna impreza plenerowa, która ma na celu wspólne świętowanie nadejścia tej pięknej pory roku, a zarazem pożegnanie surowej zimy.

 „POWITANIE WIOSNY” odbyło się 21 marca 2019 r. Imprezę rozpoczął konkurs na najciekawszą Marzannę, którego głównym założeniem jest wykonanie kukły Marzanny. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostały zaprezentowane przez ich autorów podczas apelu. Następnie orszak wiosenny udał się na spacer wokół szkoły i na boisko, gdzie zgodnie z tradycją Marzanna została spalona. 

img

img

 

img

img

img

4
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 8
  • 14
Komentarze