24.03.2016

Walka o udział w finale

22 marca w PSP we Wrociszewie miała miejsce przedostatnia odsłona zasadniczej fazy rozgrywek Wareckiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Już przed tym turniejem aż trzy szkoły (Ostrołęka, PSP 1 i Nowa Wieś) praktycznie zapewniły sobie awans do finału Ligi. Najciekawiej zatem zapowiadała się rywalizacja pomiędzy Michałowem a Wrociszewem – walczącymi o ostatnią pozycję gwarantującą udział w finale. Gospodarze mieli ogromną szansę odrobienia niewielkiej – dwupunktowej straty – do rywali zza miedzy. Jednak reprezentacja Michałowa stanęła na wysokości zadania, utrzymując 4,5 punktową przewagę nad Wrociszewem.

Na pierwszym miejscu zawody ukończyli niezawodni szachiści z Ostrołęki ze zdobyczą 13,5 punktów. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci Michałowa z 12 oczkami. Tym razem podium zamknęli uczniowie Nowej Wsi uzyskując 11 punktów.