31.10.2012

Światowy Dzień Oszczędzania

W dniu 31 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Oszczędzania. W związku z tym, w ostatnich dniach października w różnych zakątkach świata prowadzone są akcje edukacyjne uświadamiające opinii publicznej, jak ważne dla naszej sytuacji życiowej jest właściwe zarządzanie i oszczędne gospodarowanie naszymi zasobami finansowymi.

W 1929 roku na konferencji w Mediolanie przedstawiciele największych europejskich banków wyrazili wspólne stanowisko, że w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw, należy promować ideę oszczędzania. Co roku 31 października postanowili organizować w swoich krajach działania edukacyjne kierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych – uznając ten dzień za Światowy Dzień Oszczędzania. Tak narodziła się jedna z najstarszych inicjatyw edukacji finansowej na świecie.

SKO - wicze z klasy I i II rozmawiali w ostatnich dniach o oszczędzaniu i rozsądnym gospodarowaniu pieniędzmi. W dyskusjach pomagały im niektóre rozdziały  poradnika finansowego.

oszczdzanie001.jpg

oszczdzanie004.jpg

oszczdzanie003.jpg

oszczdzanie005.jpg

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 1
  • 8