29.10.2015

Światełko dla nieobecnych...

Dzień Wszystkich Świętych kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Dla chrześcijan jest to wyjątkowy czas.
W tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając świece, wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Dzień Wszystkich Świętych jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem , nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia się troskami, kłopotami i radością. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowajmy należytą powagę, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia …

Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach...

SKO-wicze z klas I – III odbyli pieszą wycieczkę na odległy o około 3 km cmentarz we Wrociszewie, aby posprzątać, zapalić znicze i uczcić pamięć poległych żołnierzy minutą ciszy.