23.02.2021

Pasowanie na SKO-wicza

W naszej szkole od przeszło 20 lat nowi członkowie SKO przyjmowani są do SKO-wej rodzinki w bardzo uroczysty sposób. Jest to ważna uroczystość, która zwykle – dla uczniów klasy I - odbywała się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Od pewnego czasu w szeregi SKO wstępują również dzieci z OP. I dla nich też przygotowywana jest uroczystość. W tym roku miała ona miejsce 23 lutego i to z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nie było wielkiej uroczystości, nie było nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczniów z innych klas. W uroczystości wzięli udział: dzieci z OP, wychowawczyni oraz opiekunka SKO. Ale był za to gość specjalny – pancernik Hatetepes. Jego obecność zrekompensowała dzieciom wszystko.

img

Po radosnym powitaniu pancernika dzieci złożyły przyrzeczenie, powtarzając za opiekunką SKO słowa: 

My, dzieci

z Oddziału Przedszkolnego

uroczyście przyrzekamy,

że do Szkolnej Kasy Oszczędzania przystępujemy

i oszczędzać systematycznie będziemy.

W programie SKO uczestniczyć będziemy aktywnie,

a z porad Lokatki i Hatetepesa

korzystać od dziś usilnie !

img 

Po przyrzeczeniu nastąpił długo wyczekiwany moment pasowania na członków SKO. Ceremoniału dokonała opiekunka SKO – Elżbieta Chojnacka. Każde dziecko w ogromnym skupieniu czekało na dotknięcie SKO-wego ołówka.

img

img

Nowi SKO-wicze z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki SKO, dwie koperty z PKO z ważnymi informacjami oraz kolorowe worki z upominkami.

img

img

 

img

img

Po części oficjalnej wychowawczyni – Karolina Gielniewska – Janusz, przeprowadziła z dziećmi tematyczne zajęcia, podczas których rozmawiali na temat rozpoczęcia przygody z oszczędzaniem i programem SKO. Na zakończenie wykonali portrety żyrafy Lokatki.

img

img

img

Był to dzień pełen wrażeń i miłych niespodzianek. Wychowawczyni i opiekunka SKO mają nadzieję, że na długo zapisze się w ich pamięci jako ten jeden z ważniejszych, radosnych i szczęśliwych dni w szkole.

img

img

 

0
Dodaj Komentarz
  • 28
  • 22
  • 0